Wiadomości sportowe

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w boksie

3 października 2022
W dniach 25 września-1 października 2022 r. odbywały się w Bytowie Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w boksie.
Oficjalne otwarcie nastąpiło w poniedziałek, 26 września. Ceremonię rozpoczął uroczysty przemarsz reprezentacji wszystkich szesnastu województw. Po wysłuchaniu hymnu narodowego imprezę otworzyli wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego Roman Ślagowski, burmistrzowie Ryszard Sylka i Mateusz Oszmaniec, starosta Leszek Waszkiewicz oraz kapelan polskich pięściarzy ks. Zbigniew Dudek. Finałowe pojedynki wszystkich kategorii wagowych miały miejsce w sobotę, 1 października.
Pojedynki można było oglądać na żywo na kanale PZB w serwisie Youtube.

Bytowski klub GARDA wystawił czterech zawodników. Niestety jedna zawodniczka nie została dopuszczona do walk z powodu przekroczenia regulaminowej kategorii wagowej, jednak pozostałych trzech zawodników ukończyło Mistrzostwa z medalami.
  • złotym medalistą Mistrzostw Polski i Mistrzem Polski na rok 2022 Młodzików w kategorii 66 kg został Igor Kreft. Ta kategoria (66 kg) była jedną z najliczniejszych kategorii wagowych w Mistrzostwach. Igor stoczył 4 walki.
  • wicemistrzem Polski na rok 2022 został Oliwier Stawski w kategorii 42 kg, który stoczył 2 walki.
  • brązowym medalistą Mistrzostw Polski na rok 2022 został Łukasz Adamski w kategorii 80 kg, który stoczył 3 walki.
Łącząc kategorie Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek na 115 zgłoszonych klubów Klub Sportowy ,,Garda" Bytów zajął 4 miejsce w Polsce, a 1 miejsce w okręgu pomorskim.
Rozdzielajac Młodzików i Młodziczki to w punktacji Młodzików klub z Bytowa zajął 2 miejsce w Polsce.

Zawody zorganizowane zostały przez Polski Związek Bokserski, Gminę Bytów, Powiat Bytowski, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Klub Sportowy Garda Bytów.