Wiadomości sportowe

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Michalina Kurkowska z brązowymi medalami

26 września 2023
W dniach 22-24 września 2023 r. po raz pierwszy Michalina Kurkowska w swojej karierze pojechała na zagraniczny turniej do Zagrzebia (Chorwacja), aby sprawdzić się w tak prestiżowym turnieju.
Wyjazd był zorganizowany przez rodziców Michaliny i klub Bennica UKS Feniks Kędzierzyn – Koźle razem z którym wybrała się bytowianka. W międzynarodowym turnieju wystartowało 269 zawodników z 9 krajów. Bytowianka wystartowała w kategorii U13 w grze pojedynczej i podwójnej wspólnie z Leną Maślanką z klubu Bennica UKS Feniks Kędzierzyn – Koźle, z którą w czerwcu zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Polski.
Nasza utalentowana zawodniczka, która rozpoczęła swoją karierę w drugiej klasie pod okiem trenera Jerzego Saldata ciągle rozwija swoje umiejętności badmintonowe. Jest ciągle obserwowana przez trenerów Kadry Narodowej Polski i powoływana na różnego rodzaju konsultacje.

W swoim zagranicznym debiucie Michalina zagrała 8 spotkań, z czego sześć pojedynków wygrała i dwa przegrała.

W grze pojedynczej w swojej grupie, aby awansować dalej musiała pokonać dwie zawodniczki. W pierwszym pojedynku grupowym pokonała Chorwatkę Nikę Sabolović 21:11 i 21:9, a następnie reprezentantkę Słowacji Juliję Vojtiśkova 21:12 i 21:17. Te dwa zwycięstwa dały Michalinie wyjście z grupy i tym samym znalazła się w gronie najlepszych 16 zawodniczek, gdzie grało już się systemem pucharowym. Na tym nasza bytowianka nie chciała poprzestać i aby awansować do ćwierćfinału musiała pokonać zawodniczkę z Węgier Annę Szörfi i ta sztuka się udała – bytowianka pokonała rywalkę 2:0 w setach 21:13, 21:12. Tym samym awansowała do ćwierćfinału, gdzie po raz kolejny czekała na nią następna przedstawicielka Węgier Jažmin Simon i tu znów lepszą okazała się Michalina wygrywając pewnie 21:17 i 21:11. I to zwycięstwo dało naszej bytowiance wejście do strefy medalowej – do półfinału. W półfinale Michalina Kurkowska spotkała się z bardzo mocną fizycznie bułgarską zawodniczką Elitsą Bozhilova, z którą niestety przegrała 15:21 i 10:21 – zdobywając tym samym w grze pojedynczej brązowy medal (miejsca 3-4).

Natomiast w grze podwójnej ze swoją partnerką Leną Maślanką z Kędzierzyna – Koźla w swoim pierwszym pojedynku pokonały przedstawicielki Turcji w trzech setach 21:18, 19:21 i 21:9. Następnie spotkały się w ćwierćfinale z zawodniczkami Rumunii, gdzie również swój pojedynek wygrały 21:17 i 21:17. To zwycięstwo dało awans do półfinału i pewny medal, ale nie wiadomo jakiego koloru. Aby myśleć o wejściu do finału musiały pokonać zawodniczki z Austrii Katharinę Erti i Lisę Moosbrugger. Pojedynek był bardzo wyrównany trwający ponad 52 minuty. Pierwszego seta na swoją korzyść wygrały przeciwniczki 21:10, drugi już był na korzyść polskiego debla Michaliny i Leny 21:17, zaś decydujący trzeci set znów rywalki zdominowały wygrywając seta 21:14. Tym samym zawodniczki z Austrii awansowały do finału, a dla dziewczyn Leny i Michaliny pozostały brązowe medale, z których są bardzo zadowolone.

Podsumowując można powiedzieć, iż zagraniczny debiut bytowianki Michaliny Kurkowskiej wypadł bardzo dobrze, ponieważ Michalina zdobywając dwa brązowe medale zdobyła równeż coś równie cennego jak bardzo duże doświadczenie w turnieju międzynarodowym, gdzie była okazja gry z rywalkami z innych państw.

W tym miejscu trzeba bardzo mocno podziękować trenerowi klubu Bennica UKS Feniks Kędzierzyn – Koźle panu Krzysztofowi Maślance, który zabrał i opiekował się naszą zawodniczką na tym turnieju. Następnym turniejem w jakim planuje wystąpić bytowianka to XXIII Mazovia Cup w dniach 6-8 października 2023 r. w Zielonce.