Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Komunikaty KM

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Kierowco pamiętaj!

10 czerwca 2021
O czym powinni pamiętać kierowcy widząc autobusy miejskie na ulicach Bytowa?
Przestrzegajmy przepisów drogowych, to ułatwi życie wszystkim kierującym.
  • Uczestnicy ruchu muszą przede wszystkim zwracać uwagę na to, że ze względu na długość autobusów, pojazdy te "zachodzą" na zakrętach nawet do 1,5m. Należy zachować odpowiednią odległość, nie podjeżdżać zbyt blisko w trakcie wymijania.
  • Kierujący autobusem ruszający z przystanku podczas włączania się do ruchu w obszarze zabudowanym ma pierwszeństwo przed innymi pojazdami.
  • Przystanki oznakowane są znakiem drogowym pionowym o symbolu D-15. Gdy nie ma specjalnej zatoki autobusowek, znak ten może być umieszczony 15m od początku i końca linii przystankowej, która oznaczona jest również znakiem poziomym o symbolu P-17. Linia taka oznacza, że na całej jej długości obowiązuje zakaz zatrzymywania się innych pojazdów.
  • Jadąc drogą, przy któej znajdują się przystanki komunikacji miejskiej, należy zawsze zachować szczególną ostrożność i zwracać uwagę na osoby, które znajdują się na przystankach oraz przygotowują się do przejścia przez jezdnię.
  • W przypadku, gdy przystanek nie jest wyposażony w zatoczkę i zatrzymanie autobusu następuje na jezdni, zabronione jest omijanie autobusu poprzez najechanie na linię ciągłą.
  • Nie wolno zatrzymywać się w zatoczkach autobusowych.

Liczba odwiedzin: 181
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Zamknij