Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Frankenberg

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Jubileusz Stowarzyszenia Partnerstwa Frankenberg oraz Minieuropeada

14 czerwca 2017
Od 16 do 18 czerwca 2017 r. Stowarzyszenie Partnerstwa Frankenberg będzie obchodzić jubileusz 50-lecia swojej działalności. Impreza odbędzie się pod hasłem "Europa dla wszystkich generacji". Do Frankenbergu przyjadą delegacje z miast partnerskich, m.in. z Bytowa.
Wydarzenia odbywać się będą w 3 miejscach. Na deptaku w centrum miasta zostanie otwarta Minieuropeada, w hali konferencyjnej Ederberglandhalle odbędzie się szereg warsztatów, a na terenie ogrodu przed budynkiem starostwa będą miały miejsce koncerty na żywo oraz bal kończący Minieuropeadę z akcją wypuszczenia w powietrze balonów dla Europy.

Podczas piątkowego warsztatu pt. Demokracja w moim kraju i moim mieście, nasze porozumiewanie się z Europą, wystąpi burmistrz Bytowa - Ryszard Sylka.

W 2019 roku Frankenberg będzie gospodarzem Europeady, a tegoroczna Minieuropeada ma być tylko jej przedsmakiem. Wystąpi w niej ponad 200 tancerzy, tancerek oraz muzykantów - z pobliskich miejscowości oraz miast partnerskich. W wydarzeniu weźmie udział także Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca "Bytów", który prezentować się będzie na scenie dwukrotnie.

Liczba odwiedzin: 392
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Zamknij