Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Rekreacja

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Jezioro Jeleń

Kategoria: Rekreacja
Adres: Bytów

Jezioro Jeleń (kaszb. Jezoro Jeléń lub Gëlink) jest jeziorem lobeliowym położonym w północnym obszarze miejskim Bytowa i służy przede wszystkim rekreacji i turystyce. Jest jeziorem bardzo czystym. Świadczą o tym występujące tu dość licznie: lobelia i poryblin oraz moczarka i rogatek, z ryb spotkać można szczupaka, węgorza, okonie, płocie. Jezioro zajmuje obszar 88,9 ha. To największy i zarazem najgłębszy zbiornik na terenie gminy Bytów. Jezioro Jeleń jest kąpieliskiem miejskim, dlatego często odwiedzane jest nie tylko przez mieszkańców Bytowa, ale również przez turystów wypoczywających w regionie bytowskim. Sezon kąpielowy nad jeziorem Jeleń obejmuje okres od 22 czerwca do 2 września br. W tym czasie o bezpieczeństwo osób odpoczywających nad kąpieliskiem jeziora Jeleń dba ratownik. Osoby aktywne mogą wypróbować swoich sił w wędkarstwie, żeglarstwie, turniejach piłki siatkowej. Na najmłodszych czeka tu kącik zabaw. Na terenie ośrodka wypoczynkowego w trakcie sezonu funkcjonuje wypożyczalnia kajaków i rowerków wodnych.

Nad jeziorem Jeleń cyklicznie odbywają się m.in. Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Młodzieży i Kadry Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w dyscyplinie spławikowej. Na zawody przybywają m.in. reprezentanci Gdańska, Gdyni, Człuchowa, Słupska, Tczewa, Lęborka i Bytowa. Ponadregionalny wymiar mają również organizowane przez Bytowski Klub Żeglarski regaty skupiające miłośników sportów wodnych.

Jezioro Jeleń to miejsce do aktywnego i bezpiecznego wypoczynku z funkcjonalnym i trwałym placem zabaw, miejscem na ognisko, promenadą, zieloną siłownią oraz zapleczem sanitarnym przystosowanym dla osób niepełnosprawnych.

Na terenie ośrodka funkcjonuje całoroczny hotel wraz z restauracją.Liczba odwiedzin: 396
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Zamknij