Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Hospicjum domowe


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Szpital Powiatu Bytowskiego sp. z o.o. przy ul. Lęborskiej w Bytowie prowadzi również hospicjum domowe.

Świadczenia w ramach hospicjum domowego to jedna z form opieki nad osobami ciepiącymi na postępujące, przewlekłe i nieuleczalne choroby w schyłkowym okresie życia pacjenta w miejscu jego zamieszkania.
Świadczenia opieki paliatywno-hospicyjnej są wszechstronne i kompleksowe, ponieważ w skład zespołu realizującego powyższą usługę wchodzą:
  • lekarz medycyny paliatywnej,
  • pielęgniarki opieki paliatywno-hospicyjnej,
  • psycholog,
  • fizjoterapeuta,
  • kapelan.
Opieka sprawowana przez członków zespołu ma na celu zapobieganie i uśmierzanie bólu, jak również łagodzenie innych objawów somatycznych, cierpień psychicznych i duchowych. Członkowie zespołu nawiązują także kontakt z najbliższymi chorego wspomagając ich w czasie trwania choroby, jak i w okresie osierocenia, żałoby po śmierci chorego.

Lekarz Hospicjum Domowego odwiedza chorych w domu raz na dwa tygodnie, pielęgniarka dwa, trzy razy w tygodniu, natomiast wizyty pozostałych członków zespołu ustalane są indywidualnie. Ponadto cały czas chory i jego bliscy pozostają w stałym kontakcie telefonicznym z lekarzem i pielęgniarką.

Dodatkowo należy podkreślić, iż świadczenie opieki w ramach hospicjum domowego odbywa się w miejscu zamieszkania pacjenta, co w znaczący sposób wpływa na samopoczucie, możliwość łagodzenia objawów choroby czy też utrzymanie więzi emocjonalnych z bliskimi, albowiem chory pozostaje w znajomym i bezpiecznym dla siebie otoczeniu w terminalnej fazie choroby.

Do objęcia opieką w Hospicjum Domowym Szpitala Powiatu Bytowskiego Sp. z o.o. kwalifikowani są chorzy na podstawienie skierowania od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego (np. lekarza rodzinnego lub lekarza specjalisty, onkologa, chirurga, itp.).

Świadczenia w Hospicjum Domowym są całkowicie bezpłatne.Jeżeli zachodzi taka potrzeba również nieodpłatnie wypożycza się choremu niezbędny sprzęt wspomagający tj.: wózki inwalidzkie, kule, laski, balkoniki czy inhalatory lub koncentratory tlenu.

Informacje szczegółowe: http://www.szpital-bytow.com.pl/index.php/pages/hospicjum-domowe nr. tel. 59 822 85 21 lub 690 999 091
 
Liczba odwiedzin: 366
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Zamknij