
- Jesteś tutaj:
- Strona główna
- Dla mieszkańca
- Aktualności
Gmina Bytów podpisała umowę na budowę magazynu Obrony Cywilnej
Przedsięwzięcie stanowi ważny element działań na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców oraz rozwoju infrastruktury służącej ochronie ludności i zarządzaniu kryzysowemu.
W ramach inwestycji powstanie nowoczesny budynek magazynowy wraz z wyposażeniem oraz niezbędną infrastrukturą techniczną. Zakres prac obejmuje m.in. wykonanie instalacji elektrycznej, instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii, instalacji ogrzewania elektrycznego, systemu przeciwpożarowego, monitoringu CCTV, nagłośnienia, infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych, a także budowę sieci i przyłączy wodociągowo-kanalizacyjnych oraz zagospodarowanie terenu.
Wartość podpisanej umowy wynosi 3 898 338,63 zł brutto. Wykonawcą robót jest firma MZB Maciej Zaręba z siedzibą w Wilkowie.
Realizacja zadania jest możliwa dzięki pozyskaniu przez Gminę Bytów 100% dofinansowania ze środków budżetu państwa w ramach Programu OLiOC. Na realizację przedsięwzięcia Wojewoda przyznał Gminie dotację celową w wysokości 4 611 122,00 zł.
Zgodnie z harmonogramem inwestycja zostanie zrealizowana do 30 listopada 2026 roku.
Budowa magazynu Obrony Cywilnej pozwoli na stworzenie nowoczesnego zaplecza do przechowywania sprzętu i materiałów niezbędnych podczas działań ratowniczych, kryzysowych i związanych z ochroną ludności. Inwestycja przyczyni się do zwiększenia potencjału Gminy Bytów w zakresie reagowania na sytuacje nadzwyczajne oraz dalszego wzmacniania lokalnego systemu bezpieczeństwa.




















