Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Propozycje wycieczek

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Bytów w 1 dzień

Adres: ul. Zamkowa 2
Nr telefonu: 59/721-26-22
Proponujemy Państwu rozpoczęcie zwiedzania na zamku krzyżackim. Górujący nad Bytowem zamek został zbudowany przez Krzyżaków na przełomie XIV i XV wieku. Zamek był i nadal jest największą atrakcją Bytowa.  Uważany jest za jedną z największych warowni krzyżackich.

Na zamku obecnie znajdują się: Punkt Informacji Turystycznej, Hotel&Restauracja oraz Muzeum Zachodniokaszubskie, prezentujące bogate i ciekawe zbiory etnograficzne oraz czasowe wystawy współczesnego malarstwa, fotografiki i sztuki ludowej. W salach bytowskiego zamku odbywają się koncerty, wernisaże, spotkania, a na dziedzińcu turnieje rycerskie, co sprawia, że pobyt w tym urokliwym miejscu staje się jeszcze bardziej atrakcyjny.

Następnie proponujemy udać się do wieży gotyckiej z XIV w., w której znajduje się oddział Muzeum Zachodniokaszubskiego. Obowiązuje ten sam bilet wstępu. Stąd można się udać na rynek miasta i zwiedzić kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Kierując się w stronę dawnej Poczty Konnej miniecie Państwo po lewej stronie zabytkowe kamienice mieszczańskie przy ul. Jana Pawła. Przy ul. Drzymały 12-24 znajduje się zespół kamienic wielorodzinnych w zabudowie zwartej powstałych w większości u schyłku XIX wieku.  Z tego miejsca można dostrzec na wzgórzu cerkiew św. Jerzego. Podczas pobytu w Bytowie obowiązkowo należy zobaczyć XIX-wieczny ceglasty most kolejowy nad rzeką Borują.

Po zwiedzeniu tych bytowskich atrakcji proponujemy regenerację sił na ławeczce na Trakcie Młyńskim lub udanie się do Kompleksu Basenowo-Rekreacyjnego NIMFA (do dyspozycji wiele atrakcji: basen, zjeżdżalnia, wodospad, jacuzzi, sauna, siłownia, solarium).

 


Liczba odwiedzin: 1079
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Zamknij