Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Kultura

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Biblioteka Miejska

Kategoria: Kultura
Adres: 77-100 Bytów ul. Zamkowa 2
Nr telefonu: (59) 822-23-08
Biblioteka Miejska w Bytowie jest samorządową instytucją kulturalną, która pełni funkcję centrum kultury dla miasta Bytowa i Powiatu Bytowskiego.

Największym walorem biblioteki jest jej lokalizacja mieszcząca się w murach XIV Zamku Krzyżackiego. Tworzą ją: Oddział dla Dorosłych z czytelnia i wypożyczalnią, Odział dla Dzieci z salą bajek, czytelnią i wypożyczalnią, Dział Opracowania Zbiorów, Filia na Osiedlu Zwycięstwa z wypożyczalnia i kącikiem czytelniczym.

Zbiór książek Biblioteki Miejskiej przekracza 54 000 woluminów, który w całości jest udostępniany czytelnikom. Rocznie prenumerujemy około 33 tytuły czasopism fachowych i regionalnych. Z zasobów bibliotecznych rocznie korzysta ok. 10 000 użytkowników, którym wypożyczamy i udostępniamy około 80 000 książek i czasopism.

W ramach swoich zadań biblioteka zapewnia mieszkańcom naszego regionu dostęp do literatury obyczajowej, popularno-naukowej, literatury dziecięcej, czasopism regionalnych i ogólnopolskich , wypożyczanie książek w ramach wypożyczalni międzybibliotecznej, udostępnianie "książki mówionej" dla osób słabo widzących i niewidomych oraz bezpłatny dostęp do Internetu i usługi kserograficzne.

W Czytelni Biblioteki Miejskiej znajduje się wydzielony dział „Regionalna”, w którym gromadzimy książki, czasopisma oraz inne publikacje związane z Bytowem, ziemią bytowską i Kaszubami.

Oprócz podstawowych czynności, jakimi są udostępnianie zbiorów na zewnątrz i na miejscu, Biblioteka organizuje wiele działań mających na celu upowszechnianie kultury w regionie. Są to wystawy, spotkania z pisarzami, ciekawymi ludźmi życia społecznego czy politykami, konkursy dla dzieci i młodzieży, lekcji biblioteczne, spotkania z czytelnikami oraz zajęcia z najmłodszymi czytelnikami Oddziału dla Dzieci.

Biblioteka jest placówką, która bardzo aktywnie uczestniczy w promocji kultury w środowisku bytowskim, współpracując z instytucjami kulturalnymi, oświatowymi, stowarzyszeniami oraz władzami miasta w organizacji wielu imprez kulturalno-oświatowych.


Liczba odwiedzin: 704
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Zamknij