
Wiadomości sportowe
- Jesteś tutaj:
- Strona główna
- Dla mieszkańca
- Sport
- Wiadomości sportowe
Balu Przyjaciół Sportu
11 stycznia 2026
W piątek 09.01.2026 r. w Słupsku odbył się coroczny Bal Przyjaciół Sportu przygotowany przez redaktora Krzysztofa Niekrasz ze Słupska oraz byłego olimpijczyka w maratonie Jana Jurka.
W balu uczestniczyło około 200 osób, wśród nich znalazła się również spora grupa trenerów, zawodników oraz działaczy z ziemi bytowskiej. Podczas balu ogłoszono wyniki plebiscytu na najlepszego sportowca, trenera oraz działacza zasłużonych dla sportu ziemi słupskiej i nie tylko. W gronie uczestników plebiscytu zostało nagrodzonych oraz wyróżnionych spora grupa obecnych i byłych sportowców, trenerów czy działaczy.
Na najlepszego sportowca roku 2025, ziemi Słupskiej w kategorii kobiecej na 2 miejscu uplasowała się Marta Prill (boks, Garda Bytów) podopieczna trenera Daniela Kreft. Na 3 miejscu znalazła się lekkoatletka Magdalena Breza z ULKS Talerz Borysław Borzytuchom podopieczna Jarosława Ścigały.
W kategorii męskiej na 2 miejscu uplasował się w tym plebiscycie Krzysztof Zieliński również podopieczny Jarosława Ścigaly.
W kategorii trenerów roku 2025 podczas tego plebiscytu na 2 miejscu uplasował się trener z Garda Bytów Daniel Kreft. Natomiast w kategorii żeńskiej wśród trenerek na pierwszym miejscu uplasowała się mieszkająca i urodzona w Bytowie Ewa Grecka.
Podczas Gali Przyjaciół Sportu ufundowano nagrody za całokształt pracy trenerskiej oraz działaczy na rzecz sportu. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazł się były trener o działacz klubu badmintonowe go UKS Dwójka Bytów wieloletni trener i wychowawca medalistek Polski Jerzy Saldat.
Na Gali Sportowej nie mogło zabraknąć znakomitości wśród sportowców, którzy nagradzali trenerów, sportowców i działaczy swoją obecnością zaszczycili Angelika Cichocka, Tadeusz Zblewski, Tomasz Czubak, Jan Huruk.
Na zdjęciu nagrodzeni i obecni trenerzy z ziemi Bytowskiej . Od lewej strony Tadeusz Zblewski, Angelika Cichocka, Daniel Kreft, Ewa Grecka, Jarosław Ścigała i Jerzy Saldat
Na najlepszego sportowca roku 2025, ziemi Słupskiej w kategorii kobiecej na 2 miejscu uplasowała się Marta Prill (boks, Garda Bytów) podopieczna trenera Daniela Kreft. Na 3 miejscu znalazła się lekkoatletka Magdalena Breza z ULKS Talerz Borysław Borzytuchom podopieczna Jarosława Ścigały.
W kategorii męskiej na 2 miejscu uplasował się w tym plebiscycie Krzysztof Zieliński również podopieczny Jarosława Ścigaly.
W kategorii trenerów roku 2025 podczas tego plebiscytu na 2 miejscu uplasował się trener z Garda Bytów Daniel Kreft. Natomiast w kategorii żeńskiej wśród trenerek na pierwszym miejscu uplasowała się mieszkająca i urodzona w Bytowie Ewa Grecka.
Podczas Gali Przyjaciół Sportu ufundowano nagrody za całokształt pracy trenerskiej oraz działaczy na rzecz sportu. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazł się były trener o działacz klubu badmintonowe go UKS Dwójka Bytów wieloletni trener i wychowawca medalistek Polski Jerzy Saldat.
Na Gali Sportowej nie mogło zabraknąć znakomitości wśród sportowców, którzy nagradzali trenerów, sportowców i działaczy swoją obecnością zaszczycili Angelika Cichocka, Tadeusz Zblewski, Tomasz Czubak, Jan Huruk.
Na zdjęciu nagrodzeni i obecni trenerzy z ziemi Bytowskiej . Od lewej strony Tadeusz Zblewski, Angelika Cichocka, Daniel Kreft, Ewa Grecka, Jarosław Ścigała i Jerzy Saldat



















