
Wiadomości sportowe
- Jesteś tutaj:
- Strona główna
- Dla mieszkańca
- Sport
- Wiadomości sportowe
Badmintoniści z Dabew Team UKS Dwójka Bytów z trzema medalami
1 marca 2021
W Sianowie w dniu 27 lutego 2021 r. odbył się Krajowy Turniej dla Juniorów, Juniorów Młodszych, Młodzików i Młodzików Młodszych zaliczany do punktacji Polskiego Związku Badmintona. Wystartowało 93 zawodników z 14 klubów i 5 województw.
Trener bytowskich badmintonistów Jerzy Saldat zabrał jedynie na ten turniej młodzików i młodzików młodszych, gdyż juniorzy młodsi będą od 4 do 7 marca br. startować w Otwartych Grand Prix Polski w Sulęcinie (woj.lubuskie).
W gronie sześciu zawodników bytowskiego Dabew Team UKS „Dwójka” Bytów trzech zawodników mogło cieszyć się z medali (2 srebrne i jeden brązowy). W kategorii młodzik wystartowała Zofia Kiżewska, która odpadła po dwóch pojedynkach w grupie eliminacyjnej. Natomiast Aleksandra Treder, która jest jeszcze młodzikiem młodszym spróbowała swoich sił w kategorii młodzik, aby sprawdzić swoje umiejętności z silniejszymi rywalkami. W grupie eliminacyjnej w grze pojedynczej Ola niestety musiała stoczyć pojedynki z wyżej notowanymi rywalkami z Gdańska i Słupska schodząc z kortu jako pokonana, ale po bardzo i nieraz wyrównanych setach. A więc cel został osiągnięty pomimo tych porażek – mówi klubowy trener.
Natomiast w grze podwójnej, gdzie nasza Ola Treder zagrała wspólnie z młodziczką z MKB Lednik Miastko Martyną Cybulską uplasowały się na III miejscu zdobywając brązowy krążek wśród 8 par startujących w turnieju po pokonaniu m.in. pary gdańsko-miasteckiej rozstawionej z nr 2 w turnieju Nadii Złotoś i Mileny Bublewicz 21:14 i 21:18 oraz przegrywając z parą Marta Czajka (UKS Bliza Władysławowo) i Antoniną Wnuk (KS Badminton School Gdynia) 17:21 i 19:21.
W kategorii młodzik młodszy bardzo dobrze zaprezentował się Kryspin Garski, który dwukrotnie wystąpił w finale w grze pojedynczej i mieszanej z klubową partnerką Magdaleną Krüger zdobywając dwa srebrne medale.
W grze pojedynczej w gronie 15 zgłoszonych zawodników w kategorii młodzik młodszy (U13) w swojej grupie eliminacyjnej pokonał pewnie dwóch rywali ze Słupska i z Sianowa (zawodnika rozstawionego z numerem 3/4). Awansując tym samym do ćwierćfinału, gdzie spotkał się z Mikołajem Drmograj (SKB Badminton4all Sulęcin) pokonując rywala 21:19 i 21:9. Zwycięstwo dało Kryspinowi przepustkę do półfinału, w którym walczył o finał z Hubertem Grubą z MKB Lednik Miastko. Pojedynek był bardzo wyrównany i po 39 minutach i trzysetowej walce wygrał bytowiak 18:21, 21:14 i 22:20.
Pojedynek ten był bardzo nie równy w grze mojego zawodnika, gdyż miał momenty gdzie dominował zdecydowanie na korcie, ale po chwili dekoncentracji tracił seryjnie dużo punktów, co mogło skończyć się przegraną. Dobrze, że do końca walczył jednak o punkty i wygrał trzeciego seta na przewagi 22:20, choć prowadził 20:16 – komentuje Jerzy Saldat. W finale niestety nasz zawodnik Kryspin Garski nie sprostał rywalowi gospodarzy z UKS Kometa Sianów Maciejowi Wiorek w dwóch bardzo wyrównanych setach 15:21 i 20:22. Ale cieszymy się ze srebrnego medalu - mówi Jerzy Saldat.
W grze pojedynczej dziewcząt wystąpiły trzy nasze zawodniczki (23 zgłoszonych uczestników) i bardzo miłą niespodziankę sprawiła nam najmłodsza nasza zawodniczka 10 – letnia Michalina Kurkowska, która grała z o dwa i trzy lata starszymi rywalkami. W pierwszym swoim pojedynku po bardzo zaciętym pojedynku zwyciężyła rywalkę z SKB Badminton4all Sulęcin Laurę Ochotną 21:18, 23:25, 21:15, a cały pojedynek trwał 40 minut, co dla naszej drobnej „Misi” było bardzo wyczerpujące. W drugim spotkaniu grupowym nasza zawodniczka spotkała się z rozstawioną z nr 3/4 Darią Pustkowiak LUKS Krakus Góralice. I po ciekawym spotkaniu Michalina przegrała 18:21 i 16:21, ale pozostawiła po sobie po tym spotkaniu bardzo dobre wrażenie, choć opadła z sił.
Natomiast Magdalena Krüger jak i Natalia Kosmacińska również nie zdołały wyjść z grupy eliminacyjnej odpadając z dalszej gry notując po jednej wygranej i dwóch przegranych pojedynkach.
W grze podwójnej Magdalena Krüger grając wspólnie z klubową partnerką Natalią Kosmacińską musiały zadowolić się tylko miejscem od 7 do 9. W turnieju udział wzięło 12 par. Nasza para wygrała jeden pojedynek i dwa przegrała.
Trzeci srebrny medal trafił do Kryspina Garskiego i Magdaleny Krüger, którzy dotarli do finału. W gronie 8 par zgłoszonych nasza para wygrała w swojej grupie eliminacyjnej wszystkie trzy pojedynki m.in. pokonali parę rozstawioną z nr 2 z Sianowa. Docierając do finału zrobili sobie i mi jako trenerowi ogromna niespodziankę, gdyż takiego wyniku nie spodziewaliśmy się. W finale musieli zagrać przeciwko parze z UKS Komety Sianów Maciejowi Wiorek i Sofii Semkło. Niestety ulegli zdecydowanie w dwóch setach 13:21 i 6:21. Ale srebrny medal naszej pary nas bardzo cieszy - mówi zadowolony trener Jerzy Saldat.
Wyniki
Kategoria młodzik
Gra pojedyncza dziewcząt
IX -XII miejsce – Aleksandra Treder i Zofia Kiżewska
Gra podwójna dziewcząt
III miejsce – Aleksandra Treder z Martyną Cybulską z MKB Lednik Miastko
Kategoria młodzik Młodszy
Gra pojedyncza dziewcząt
VIII-XIV miejsce – Michalina Kurkowska
IX – XVI miejsce – Magdalena Krüger i Natalia Kosmacińska
Gra podwójna dziewcząt
V-VI miejsce – Magdalena Krüger z Natalią Kosmacińską
Gra mieszana
II miejsce – Magdalena Krüger z Kryspinem Garskim
W gronie sześciu zawodników bytowskiego Dabew Team UKS „Dwójka” Bytów trzech zawodników mogło cieszyć się z medali (2 srebrne i jeden brązowy). W kategorii młodzik wystartowała Zofia Kiżewska, która odpadła po dwóch pojedynkach w grupie eliminacyjnej. Natomiast Aleksandra Treder, która jest jeszcze młodzikiem młodszym spróbowała swoich sił w kategorii młodzik, aby sprawdzić swoje umiejętności z silniejszymi rywalkami. W grupie eliminacyjnej w grze pojedynczej Ola niestety musiała stoczyć pojedynki z wyżej notowanymi rywalkami z Gdańska i Słupska schodząc z kortu jako pokonana, ale po bardzo i nieraz wyrównanych setach. A więc cel został osiągnięty pomimo tych porażek – mówi klubowy trener.
Natomiast w grze podwójnej, gdzie nasza Ola Treder zagrała wspólnie z młodziczką z MKB Lednik Miastko Martyną Cybulską uplasowały się na III miejscu zdobywając brązowy krążek wśród 8 par startujących w turnieju po pokonaniu m.in. pary gdańsko-miasteckiej rozstawionej z nr 2 w turnieju Nadii Złotoś i Mileny Bublewicz 21:14 i 21:18 oraz przegrywając z parą Marta Czajka (UKS Bliza Władysławowo) i Antoniną Wnuk (KS Badminton School Gdynia) 17:21 i 19:21.
W kategorii młodzik młodszy bardzo dobrze zaprezentował się Kryspin Garski, który dwukrotnie wystąpił w finale w grze pojedynczej i mieszanej z klubową partnerką Magdaleną Krüger zdobywając dwa srebrne medale.
W grze pojedynczej w gronie 15 zgłoszonych zawodników w kategorii młodzik młodszy (U13) w swojej grupie eliminacyjnej pokonał pewnie dwóch rywali ze Słupska i z Sianowa (zawodnika rozstawionego z numerem 3/4). Awansując tym samym do ćwierćfinału, gdzie spotkał się z Mikołajem Drmograj (SKB Badminton4all Sulęcin) pokonując rywala 21:19 i 21:9. Zwycięstwo dało Kryspinowi przepustkę do półfinału, w którym walczył o finał z Hubertem Grubą z MKB Lednik Miastko. Pojedynek był bardzo wyrównany i po 39 minutach i trzysetowej walce wygrał bytowiak 18:21, 21:14 i 22:20.
Pojedynek ten był bardzo nie równy w grze mojego zawodnika, gdyż miał momenty gdzie dominował zdecydowanie na korcie, ale po chwili dekoncentracji tracił seryjnie dużo punktów, co mogło skończyć się przegraną. Dobrze, że do końca walczył jednak o punkty i wygrał trzeciego seta na przewagi 22:20, choć prowadził 20:16 – komentuje Jerzy Saldat. W finale niestety nasz zawodnik Kryspin Garski nie sprostał rywalowi gospodarzy z UKS Kometa Sianów Maciejowi Wiorek w dwóch bardzo wyrównanych setach 15:21 i 20:22. Ale cieszymy się ze srebrnego medalu - mówi Jerzy Saldat.
W grze pojedynczej dziewcząt wystąpiły trzy nasze zawodniczki (23 zgłoszonych uczestników) i bardzo miłą niespodziankę sprawiła nam najmłodsza nasza zawodniczka 10 – letnia Michalina Kurkowska, która grała z o dwa i trzy lata starszymi rywalkami. W pierwszym swoim pojedynku po bardzo zaciętym pojedynku zwyciężyła rywalkę z SKB Badminton4all Sulęcin Laurę Ochotną 21:18, 23:25, 21:15, a cały pojedynek trwał 40 minut, co dla naszej drobnej „Misi” było bardzo wyczerpujące. W drugim spotkaniu grupowym nasza zawodniczka spotkała się z rozstawioną z nr 3/4 Darią Pustkowiak LUKS Krakus Góralice. I po ciekawym spotkaniu Michalina przegrała 18:21 i 16:21, ale pozostawiła po sobie po tym spotkaniu bardzo dobre wrażenie, choć opadła z sił.
Natomiast Magdalena Krüger jak i Natalia Kosmacińska również nie zdołały wyjść z grupy eliminacyjnej odpadając z dalszej gry notując po jednej wygranej i dwóch przegranych pojedynkach.
W grze podwójnej Magdalena Krüger grając wspólnie z klubową partnerką Natalią Kosmacińską musiały zadowolić się tylko miejscem od 7 do 9. W turnieju udział wzięło 12 par. Nasza para wygrała jeden pojedynek i dwa przegrała.
Trzeci srebrny medal trafił do Kryspina Garskiego i Magdaleny Krüger, którzy dotarli do finału. W gronie 8 par zgłoszonych nasza para wygrała w swojej grupie eliminacyjnej wszystkie trzy pojedynki m.in. pokonali parę rozstawioną z nr 2 z Sianowa. Docierając do finału zrobili sobie i mi jako trenerowi ogromna niespodziankę, gdyż takiego wyniku nie spodziewaliśmy się. W finale musieli zagrać przeciwko parze z UKS Komety Sianów Maciejowi Wiorek i Sofii Semkło. Niestety ulegli zdecydowanie w dwóch setach 13:21 i 6:21. Ale srebrny medal naszej pary nas bardzo cieszy - mówi zadowolony trener Jerzy Saldat.
Wyniki
Kategoria młodzik
Gra pojedyncza dziewcząt
IX -XII miejsce – Aleksandra Treder i Zofia Kiżewska
Gra podwójna dziewcząt
III miejsce – Aleksandra Treder z Martyną Cybulską z MKB Lednik Miastko
Kategoria młodzik Młodszy
Gra pojedyncza dziewcząt
VIII-XIV miejsce – Michalina Kurkowska
IX – XVI miejsce – Magdalena Krüger i Natalia Kosmacińska
Gra podwójna dziewcząt
V-VI miejsce – Magdalena Krüger z Natalią Kosmacińską
Gra mieszana
II miejsce – Magdalena Krüger z Kryspinem Garskim




















