Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Kalendarz wydarzeń

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
{n_title2}

XXVIII Przegląd Kaszubskiej Twórczości Dzieci i Młodzieży

10 maja 2022, 12:00
We wtorek, 10 maja 2022 roku o godzinie 12:00 nastąpi uroczyste otwarcie wystawy w ramach XXVIII Przeglądu Kaszubskiej Twórczości Dzieci i Młodzieży w Muzeum Zachodniokaszubskim w Bytowie.
Od 28 lat bytowski oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego wspólnie z Muzeum Zachodniokaszubskim w Bytowie organizuje Ptrzegląd Kaszubskiej Twórczości Dzieci i Młodzieży.

Celem przeglądu jest popularyzacja dziedzictwa materialnego i tradycji kaszubskiej. Rozbuszanie zainteresowań regionalną twórczością artystyczną Kaszub i Pomorza szczególnie: malarstwem na szkle, haftem, rzeźbą, garncarstwem, tradycyjnym plecionkarstwem, intarsją, zabawkami ludowymi, instrumentami muzycznymi oraz małą architekturą (kompozycją przestrzenną).

Udział w przeglądzie ma pobudzać młodych twórców do doskonalenia swego warsztatu. Organizatorzy pragną poszukiwać prac inspirowanych tradycją, a nie tylko odtwarzających tradycyjną twórczość ludową.

Tegoroczna wystawa pokonkursowa to prezentacja wszystkich - ponad 230, zgłoszonych prac dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym reprezentujących instytucje z Borowego Młyna, Brzeźna Szlacheckiego, Bytowa, Dąbrówki, Kołczygłów, Lipnicy, Pomyska Wielkiego oraz Studzienic.

Wystawa będzie czynna dla zwiedzających od 10 maja do 6 czerwca 2022.

Liczba odwiedzin: 61
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij