Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Winona

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Wymiana młodzieży Winona-Bytów

10 lipca 2019
Na blisko miesiąc do Bytowa przyleciało dwoje młodych Amerykanów z zaprzyjaźnionej Winony. Młodzi ludzie przylecieli we wtorek 2 lipca2019 r. Niemal wprost z lotniska trafili na spotkanie z burmistrzem Bytowa.
Amerykanie opowiadali o sobie i swoich rodzinach, podzielili się wrażeniami z wielogodzinnej podróży do Polski. To pierwsza wizyta nastolatków w naszym kraju. Winończycy przez miesiąc będą gościć u uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie. Pomysłodawcą i inicjatorem wymiany młodzieży jest ksiądz Paul Breza, Honorowy Obywatel Miasta Bytowa. W czasie miesięcznego pobytu w Polsce oprócz wypoczynku i zwiedzania Bytowa zaplanowano także wycieczki m.in. do Trójmiasta, Warszawy, Krakowa, nad morze oraz inne atrakcje. Goście z Ameryki zostaną do 1 sierpnia. W przyszłym roku młodzież, która ich gościła, leci z rewizytą. Koszty podróży pokryją sponsorzy znalezieni przez ks. Paula Brezę.

Liczba odwiedzin: 370
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij