Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Wycieczki uczniów SP5 w Bytowie z projektu Poznaj Polskę

1 grudnia 2021
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Bytowie uczestniczyły w listopadzie we wycieczkach zorganizowanych w ramach dotacji Ministerstwa Edukacji i Nauki, współfinansowanych przez Gminę Bytów.
Gdy się jest pierwszakiem, ma się w sobie ogromną ciekawość świata. We wtorek 16.11.2021r. uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Bytowie zaspokajali ją podczas wycieczki. Grupa 45 dzieci odwiedziła tego dnia dwa ciekawe miejsca. Jako pierwsze obejrzeli z przewodnikiem wystawy w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Stamtąd autokarem przejechały do tzw. Krainy w kratę, czyli Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Dzieci dowiedziały się, jak budowało się charakterystyczne domy w czarno-białą kratkę, kto w nich mieszkał i czym się zajmowali dawni gospodarze z podsłupskiej wsi. Zwiedzili wszystkie zabudowania gospodarskie, w których przewodnik prezentował działanie dawnych maszyn rolniczych, wspólnie wybierali jajka z kurnika oraz karmili owce, kozy, konie oraz kaczki i gęsi. Na koniec dzielili się wrażeniami przy ognisku.
Zdjęcia z wycieczki po Pomorzu.

Natomiast w czwartek 25.11.2021 r. uczniowie klas 7a,7b i 7d uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Torunia. Grupa 50 uczniów odwiedziła tego dnia m.in. dwa ciekawe miejsca. Jako pierwsze obejrzeli z przewodnikiem dom Mikołaja Kopernika, a następnie Młyn Wiedzy. Ponadto na Starym Rynku wzięli udział w grze miejskiej. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali pyszne toruńskie pierniczki. Szczęśliwi i zmęczeni wrócili wieczorem do Bytowa.
Zdjęcia z wycieczki do Torunia.

Liczba odwiedzin: 232
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij