Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Winona

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Wizyta gości z Winony

22 lipca 2019
Jeden dzień w Bytowie (20.07.2019) spędziła ośmioosobowa grupa mieszkańców z Winony, partnerskiego miasta w Stanach Zjednoczonych. Wśród nich byli bracia: Gerald oraz Mike Cichanowski.
Gerald W. Cichanowski jest profesorem Stanowego Uniwersytetu w Winonie na Wydziale Informatyki, natomiast Mike Cichanowski jest właścicielem firmy We-no-nah Canoe. To mała, niezależna, rodzinna firma, która stała się wielokrotnie nagradzanym projektantem i producentem wysokiej jakości kajaków.

W piątkowe popołudnie władze miasta powitały gości w ratuszu, natomiast w sobotę Winończycy zwiedzili miasto. Zaciekawiła ich historia Bytowa, zobaczyli odrestaurowany most kolejowy z XIX wieku, zabytkowe kamieniczki przy ul. Drzymały, cerkiew św. Jerzego, miejsce, w którym przed II wojną światową mieściła się żydowska synagoga. Dowiedzieli się o planach przebudowy Bytowskiego Centrum Kultury oraz zobaczyli bytowski basen. Następnie grupa udała się do przemysłowej części miasta na zwiedzenie firmy Drutex, zatrudniającej największą ilość pracowników w powiecie bytowskim.

Liczba odwiedzin: 374
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij