Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Victor Welsh International Badminton Championships 2021

6 grudnia 2021
W dniach od 01-04.12.2021 r. na Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Walii do Cardiff zjechali najlepsi badmintoniści w kategorii seniorów. Wśród 459 zgłoszonych zawodników z całego świata wybrała się również reprezentacja Polski.
W Kadrze Narodowej Polski na ten mocno obsadzony turniej została powołana przez trenera naszej reprezentacji Polski Stehpena Butlera nasza zawodniczka z UKS Dwójka Bytów Anna Duda. Wśród zawodników z Polski głównie pojechali młodsi zawodnicy, którzy na co dzień grają w kategoriach młodzieżowych. Anna Duda obecnie jest młodzieżowcem, ale często startuje z seniorami, aby zdobywać doświadczenie na boiskach badmintonowych.

Wszyscy zawodnicy z Polski musieli wystąpić w kwalifikacjach, gdyż są nisko na listach klasyfikacyjnych w rankingu światowego badmintona. Anna Duda w kwalifikacjach gry mieszanej w pierwszej rundzie ze swoim boiskowym partnerem Michałem Sobolewskim zagrali od razu na parę rozstawioną w tych kwalifikacjach z nr 2 parą z Anglii Koon Fung Kelvin Ho i Evelyn Tu. Niestety pomimo dzielnej postawy i bardzo dobrej gry para polska musiała zejść z boiska jako pokonana 21:18 i 21:19. Napewno jak powiedziała Ania po meczu schodząc z boiska nie musiała z Michałem wstydzić się swojej gry, gdyż pokazali się z bardzo dobrej strony i przegrali naprawdę minimalnie z wyżej notowaną parą na świecie. Mogli sprawić dużą sensację, jakby udało im się tą parę angielską pokonać, a szczęście było blisko.

W drugim pojedynku w grze podwójnej, gdzie bytowianka w barwach Polski zagrała z Aleksandrą Kiryluk również w kwalifikacjach przegrały minimalnie na parę angielską Lisę Curtin i Aleksandrę Oprisan w dwóch setach 17:21 i 16:21. Trzeba zaznaczyć, iż na co dzień Ania nie gra w Polsce z tymi partnerami. Trener angielski Stehpen Butler, który od ponad roku pracuje z reprezentacją Polski stara się łączyć na różnych turniejach różne pary, aby wybrać optymalnie do każdego zawodnika takiego partnera, aby rozumieli się bardzo dobrze na boisku, dlatego zawodniczka Anna Duda na różnych turniejach gra z innym partnerem czy partnerką.

Liczba odwiedzin: 260
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij