
Aktualności
- Jesteś tutaj:
- Strona główna
- Dla mieszkańca
- Aktualności
Uroczyste otwarcie Pracowni Orange w Bytowie
2 lutego 2018
31 stycznia 2018 r. o godzinie 11:00 w Bibliotece Miejskiej w oddziale dla dzieci (I piętro) odbyło się uroczyste otwarcie multimedialnej świetlicy - Pracowni Orange w Bytowie.
Pracownie Orange to program społeczny, w ramach którego zakłada się multimedialne świetlice w małych miastach i wsiach. Celem inicjatywy jest zapewnienie mieszkańcom lepszego dostępu do technologii, wzmocnienie ich cyfrowych kompetencji i stworzenie przestrzeni wspólnych działań. W całej Polsce takich pracowni jest 100. Każda wyposażona została w komputery, bezpłatny internet, konsolę do gier, telewizor LCD oraz meble. Pracownia Orange jest otwarta dla wszystkich mieszkańców. To miejsce spotkań, rozwoju pasji, kursów, warsztatów oraz tradycji lokalnych.
Spośród setek nadesłanych pomysłów, projekt zgłoszony przez Bibliotekę Miejską w Bytowie znalazł się wśród 64 najlepszych. W kolejnym etapie decydujący był plebiscyt internautów. Od 4 października wszystkie miejscowości z ogromnym zaangażowaniem rywalizowały o głosy. Głosować można było 1 raz dziennie do 20 października.
Po ponad 2,5 tygodniowym głosowaniu projekt Biblioteki Miejskiej w Bytowie znalazł się wśród 26 laureatów. Uzyskał 20 353 głosy i tym sposobem zajął pierwsze miejsce w województwie pomorskim i całej Polsce.
Uroczyste otwarcie Pracowni Orange w Bytowie rozpoczęła Bożena Mazur, Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Bytowie.
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali:
Jacek Prądziński, Kierownik Pracowni Orange w Bytowie zaprezentował zgromadzonym historię powstania bytowskiej pracowni. Po jej przedstawieniu przyszedł czas na okolicznościowe przemówienia oraz podziękowania.
Spośród setek nadesłanych pomysłów, projekt zgłoszony przez Bibliotekę Miejską w Bytowie znalazł się wśród 64 najlepszych. W kolejnym etapie decydujący był plebiscyt internautów. Od 4 października wszystkie miejscowości z ogromnym zaangażowaniem rywalizowały o głosy. Głosować można było 1 raz dziennie do 20 października.
Po ponad 2,5 tygodniowym głosowaniu projekt Biblioteki Miejskiej w Bytowie znalazł się wśród 26 laureatów. Uzyskał 20 353 głosy i tym sposobem zajął pierwsze miejsce w województwie pomorskim i całej Polsce.
Uroczyste otwarcie Pracowni Orange w Bytowie rozpoczęła Bożena Mazur, Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Bytowie.
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali:
- Leszek Waszkiewicz, Starosta Bytowski
- Jacek Czapiewski, Wiceburmistrz Bytowa
- Bożena Mazur, Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Bytowie
- Jacek Prądziński, Kierownik Pracowni Orange w Bytowie
Jacek Prądziński, Kierownik Pracowni Orange w Bytowie zaprezentował zgromadzonym historię powstania bytowskiej pracowni. Po jej przedstawieniu przyszedł czas na okolicznościowe przemówienia oraz podziękowania.























