Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Kalendarz wydarzeń

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
{n_title2}

Upamiętnienie Bytowskich Żydów

9 listopada 2021, 15:15
Zbliża się kolejna rocznica tragicznych wydarzeń tzw. "Nocy Kryształowej" kiedy zapłonęły synagogi w całych Niemczech.
Spłonęła także ta, która znajdowała się w Bytowie. Była to zapowiedź nieszczęść, które nadeszły wraz z wybuchem II wojny światowej. Nigdy nie wolno zapomnieć tej dramatycznej lekcji historii.

Aby dać świadectwo naszej pamięci spotkajmy się w najbliższy wtorek (9.11.) o godz. 15:15 pod pomnikiem poświęconym bytowskim Żydom. Pokażmy, że pamiętamy o nich i jednocześnie solidaryzujemy się z tymi, którzy cierpieli w czasie wojny. Ale również z tymi wszystkimi, którzy także dziś nie mogą żyć w pokoju, którzy są wykluczani, stygmatyzowani, odrzucani... Zachęcamy na kilka minut wspólnej zadumy.

Proszę też o przekazanie wiadomości swoim bliskim, znajomym, osobom w Waszych środowiskach zawodowych i kręgach sąsiedzkich. Nawet jeśli będzie mogło i chciało przyjść kilka osób - wszystko się liczy!

Liczba odwiedzin: 197
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góry



Nimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Zamknij