Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Winona

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Uczniowie z Winony podsumowali miesięczny pobyt w Bytowie

26 lipca 2017
W środę, 26 lipca 2017 r. o godz. 13:00 w gabinecie burmistrza odbyło się spotkanie podsumowujące miesięczny pobyt trójki studentów z miasta partnerskiego Winona w Bytowie.
W spotkaniu uczestniczył dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie - Stanisław Kożyczkowski oraz dwie nauczycielki angielskiego.

Młodzież z Winony reprezentowały 3 dziewczyny, które przez miesiąc mieszkały u polskich rodzin. Wszystkie uczestniczki projektu były pierwszy raz w Polsce. Podczas pobytu poznawały kraj, język, kulturę, zwyczaje, a zwłaszcza polską kuchnię. Uczestnicy wymiany zwiedzili Warszawę, Gdańsk, Gdynię, Sopot i Malbork. Spędzili też aktywnie czas jeżdżąc konno i korzystając z wielu atrakcji, jakie oferują miasta nadmorskie. Niektóre plany popsuła pogoda.

Współpraca  Winony i Bytowa oraz wymiana młodzieży pomiędzy miastami jest prowadzona na mocy umowy partnerskiej z 2004 roku. Dzięki temu mieszkańcy Winony mają możliwość poznania kraju swoich przodków, a Bytowianie mogą odwiedzić swoich rodaków w Stanach Zjednoczonych.
 

Liczba odwiedzin: 352
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij