Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Urząd Miejski
w Bytowie


Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Ulotka o szczepieniach w języku ukraińskim - powiększ

Szczepienia uchodźców z Ukrainy

17 czerwca 2022
W związku z pobytem w gminie Bytów ok. 316 dzieci z Ukrainy w wieku od 0 do 18 lat Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytowie przekazuje w załączeniu materiały informacyjne dotyczące opieki profilaktycznej nad dziećmi w Polsce opracowane w języku ukraińskim przez Ministerstwo Zdrowia oraz Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny, we współpracy z Polskim Towarzystwem Wakcynologii.
W broszurach w przystępny sposób wyjaśniono, m.in. jakie szczepienia noworodki otrzymują przed wypisaniem do domu z oddziału położniczego i dlaczego należy je wykonać, jakim badaniom przesiewowym podlegają noworodki, a także jakie szczepienia ochronne wykonuje się w późniejszym okresie życia dziecka i jakim chorobom zapobiegają. Ulotki poruszają najważniejsze informacje dotyczące realizacji szczepień ochronnych u dzieci oraz rozwiewają pojawiające się wątpliwości.

Dzieci przebywające na terenie Polski przez okres dłuższy niż 3 miesiące, m.in. w związku z wojną w Ukrainie, podlegają obowiązkowi szczepień w ramach aktualnego Programu Szczepień Ochronnych (PSO) z wykorzystaniem szczepionek udostępnianych przez stacje sanitarno-epidemiologiczne na dotychczasowych zasadach (szczepienia bezpłatne). Szczepienia te powinny być realizowane w podmiotach wykonujących działalność leczniczą w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej.

Pliki do pobrania:


Liczba odwiedzin: 1383
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij