
Aktualności
- Jesteś tutaj:
- Strona główna
- Dla mieszkańca
- Aktualności
Sprawozdanie z realizacji programów prowadzonych przez Stowarzyszenie Pomóż Mi
30 listopada 2017
Od kwietnia do listopada 2017 roku Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Pomóż mi” w Bytowie realizowało programy „Na zdrowy start - program rehabilitacji psychoruchowej dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Bytów” oraz „EEG Biofeedback – program neuroterapii dla dzieci niepełnosprawnych”.
W programie rehabilitacji psychoruchowej wzięło udział 20 dzieci z różnymi niepełnosprawnościami z terenu gminy Bytów. Zajęcia prowadzono metodami Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, pedagogiki zabawy, muzykoterapii, metodą M. i Ch. Knill, a wzbogacone były elementami kinezjologii edukacyjnej P. Dennisona. Zabawy ruchowe przeplatane były aktywnościami plastycznymi i muzycznymi. Dzięki prowadzonym zajęciom możliwe było stworzenie sytuacji, w których uczestnik może bez lęku rozwijać swoje najlepsze strony. Pozwoliły one na rozwijanie przez ruch świadomości własnego ciała, świadomości przestrzeni i działania w niej oraz dzielenia jej z innymi ludźmi, a także nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu.
Natomiast w terapii EEG Biofeedback udział wzięło czworo dzieci niepełnosprawnych z różnymi dysfunkcjami psychosomatycznymi, dla których po zakwalifikowaniu do programu zostały opracowane indywidualne protokoły naprawcze. Każde dziecko wzięło udział w dwudziestu sesjach terapeutycznych, podczas których pracowano nad poprawą procesów poznawczych, wzrostem sprawności fizycznej i umysłowej oraz kreatywności, zmniejszeniem problemów szkolnych, poprawą sposobu mówienia, zmniejszeniem stanów lękowych i napięcia wewnętrznego oraz zaburzeń uwagi.
Programy realizowane były przy wsparciu finansowym Gminy Bytów.
Natomiast w terapii EEG Biofeedback udział wzięło czworo dzieci niepełnosprawnych z różnymi dysfunkcjami psychosomatycznymi, dla których po zakwalifikowaniu do programu zostały opracowane indywidualne protokoły naprawcze. Każde dziecko wzięło udział w dwudziestu sesjach terapeutycznych, podczas których pracowano nad poprawą procesów poznawczych, wzrostem sprawności fizycznej i umysłowej oraz kreatywności, zmniejszeniem problemów szkolnych, poprawą sposobu mówienia, zmniejszeniem stanów lękowych i napięcia wewnętrznego oraz zaburzeń uwagi.
Programy realizowane były przy wsparciu finansowym Gminy Bytów.























