
Sprawy bieżące
Spotkanie edukacyjne dla przedsiębiorców
28 sierpnia 2025
Burmistrz Bytowa serdecznie zaprasza wszystkich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie gminy Bytów na spotkanie edukacyjne dotyczące gospodarowania odpadami komunalnymi.
Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 16 września 2025 r., w godz. 10:00-11:30 w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów Sierzno Sp. z o. o.
Z uwagi na potrzebę osiągnięcia wymaganych ustawowo poziomów recyklingu oraz rosnącą masą zmieszanych odpadów komunalnych na terenie gminy, zaistniała potrzeba wzmożonych kontroli podmiotów w zakresie prawidłowej segregacji odpadów komunalnych.
Wyniki pokontrolne wskazują, że istnieje potrzeba przeprowadzenia spotkania mającego na celu wskazanie zasad prawidłowej segregacji odpadów komunalnych w przedsiębiorstwach. W programie zawarte jest też omówienie procedury kontroli przedsiębiorcy oraz nałożenia opłaty podwyższonej z tytułu braku segregacji odpadów komunalnych. Wskazane zostaną też dobre praktyki dotyczące gospodarowania odpadami komunalnymi.
Uczestnictwo w szkoleniu pomoże we właściwym gospodarowaniu odpadami komunalnymi w Państwa przedsiębiorstwach oraz uniknięciu negatywnych skutków braku segregacji.
Potrzeba zorganizowania spotkania jest inicjatywą bytowskich przedsiębiorców.
Liczymy na Państwa obecność!
Z uwagi na potrzebę osiągnięcia wymaganych ustawowo poziomów recyklingu oraz rosnącą masą zmieszanych odpadów komunalnych na terenie gminy, zaistniała potrzeba wzmożonych kontroli podmiotów w zakresie prawidłowej segregacji odpadów komunalnych.
Wyniki pokontrolne wskazują, że istnieje potrzeba przeprowadzenia spotkania mającego na celu wskazanie zasad prawidłowej segregacji odpadów komunalnych w przedsiębiorstwach. W programie zawarte jest też omówienie procedury kontroli przedsiębiorcy oraz nałożenia opłaty podwyższonej z tytułu braku segregacji odpadów komunalnych. Wskazane zostaną też dobre praktyki dotyczące gospodarowania odpadami komunalnymi.
Uczestnictwo w szkoleniu pomoże we właściwym gospodarowaniu odpadami komunalnymi w Państwa przedsiębiorstwach oraz uniknięciu negatywnych skutków braku segregacji.
Potrzeba zorganizowania spotkania jest inicjatywą bytowskich przedsiębiorców.
Liczymy na Państwa obecność!






















