Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Urząd Miejski
w Bytowie


Rządowy Program Czyste Powietrze


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj


 


Czyste Powietrze to rządowy program priorytetowy, który oferuje dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy tj.: węzeł cieplny, pompa ciepła, kocioł gazowy kondensacyjny, kocioł olejowy, ogrzewanie elektryczne, kocioł na paliwo stałe spełniający określone wymagania. Dofinansowanie można pozyskać również na przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku oraz montaż odnawialnych źródeł energii OZE.

Więcej informacji na temat programu Czyste Powietrze znajduje się tutaj.

W Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości w Bytowie (ul. Podzamcze 34, 77-100 Bytów, parter, sala nr 12) prowadzi działalność punkt konsultacyjno-informacyjny programu „Czyste powietrze”.

W punkcie będą świadczone usługi dla mieszkańców gminy Bytów obejmujące m.in:
  • indywidualne udzielanie informacji o programie „Czyste powietrze” osobom zainteresowanym złożeniem wniosku o dofinansowanie,
  • organizacja spotkań dla mieszkańców, informujących o zasadach programu,
  • wsparcie Wnioskodawców w zakresie przygotowywania i składania wniosków dofinansowanie oraz rozliczania przyznanego dofinansowania;
  • informowanie Wnioskodawców o dostępności innych form finansowania inwestycji dotyczących poprawy jakości powietrza, zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i poprawy efektywności energetycznej budynków mieszkalnych m.in. pożyczkach preferencyjnych, programie „Mój Prąd”, programie „Moja Woda”,  premii termomodernizacyjnej i remontowej, uldze termomodernizacyjnej oraz innych dostępnych form finansowania inwestycji;
Działalność punktu będzie odbywać się w systemie hybrydowym (stacjonarnie oraz telefonicznie) w dniach ustalonych w harmonogramie prowadzonej działalności.

Czyste Powietrze w gminie Bytów w liczbach (stan na dzień 31.03.2024 r.)
Liczba złożonych wniosków o dofinansowanie 490
Liczba zrealizowanych przedsięwzięć 248
Kwota wypłaconych dotacji 5 890 955,26 zł

Pliki do pobrania:

Wybierz kryteria fitrowania:
chmurki, treść w artykule
19 kwietnia 2024
W czwartek, 25 kwietnia 2024 r. o godz. 10:00 odbędzie się otwarte spotkanie online dla wszystkich zainteresowanych, które poświęcone będzie nowościom w programie „Czyste Powietrze”.


statytstyki programu
10 kwietnia 2024
Statystyka Programu Czyste Powietrze w gminie Bytów - stan na dzień 31.03.2024 r.


chmury, plakat
25 marca 2024
W Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości w Bytowie prowadzi działalność punkt konsultacyjno-informacyjny programu „Czyste powietrze”. Poniżej obowiązujący aktualny harmonogram obsługi zainteresowanych.


Ostrzeżenie dla beneficjentów programu Czyste Powietrze
25 marca 2024
W trosce o wnioskodawców i beneficjentów programu „Czyste Powietrze”, przygotowano kolejne ostrzeżenie przed nierzetelnymi wykonawcami, którzy – w ramach dotacji z programu – oferują urządzenia grzewcze do nieocieplonych domów, często powiązane z pełnomocnictwem w nieuczciwych celach.


Plakat podsumowujący
11 stycznia 2024
Statystyka Programu Czyste Powietrze w gminie Bytów - stan na dzień 31.12.2023 r.


chmury, plakat programu Czyste powietrze
9 stycznia 2024
W Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości w Bytowie prowadzi działalność punkt konsultacyjno-informacyjny programu „Czyste powietrze”. Poniżej obowiązujący aktualny harmonogram obsługi zainteresowanych.


czyste powietrze w liczbach- stan na 30.09.2023 r.
23 października 2023
Statystyka Programu Czyste Powietrze w gminie Bytów - stan na dzień 30.09.2023 r.


22 września 2023
W Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości w Bytowie prowadzi działalność punkt konsultacyjno-informacyjny programu „Czyste powietrze”. Poniżej obowiązujący aktualny harmonogram obsługi zainteresowanych.


woda, napis biały
25 lipca 2023
Prosimy Wnioskodawców i Beneficjentów o rozwagę w wyborze dostawcy i firmy instalacyjnej do wykonania wymiany źródła ciepła z dofinansowaniem programu „Czyste Powietrze”.


czyste powietrze- gmina Bytów
7 lipca 2023
Statystyka Programu Czyste Powietrze w gminie Bytów - stan na dzień 30.06.2023 r.


1 | 2 | 3 Następna strona
Liczba odwiedzin: 10505
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij