Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Urząd Miejski
w Bytowie


Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Aktywni seniorzy przed komputerem - powiększ

Rusza nabór w programie Aktywni +

15 maja 2024
Rozpoczął się nabór wniosków w programie „Aktywni+”, w którym o środki na aktywizację osób starszych mogą ubiegać się m.in. stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego oraz koła gospodyń wiejskich.
Tegoroczny budżet programu wynosi 40 mln zł, z czego 38 mln zł zostanie przeznaczone na dotacje, natomiast 2 mln zł na pomoc techniczną. Wnioskodawcy mogą ubiegać się o wsparcie w wysokości od 25 tys. do 250 tys. zł. Muszą też zapewnić 10 proc. wkładu własnego.

Program ma za zadanie przyczynić się do wzrostu zaangażowania osób starszych w kontakty społeczne przez wzbogacenie oferty zagospodarowania ich czasu wolnego, zwiększanie zaangażowania osób starszych w procesy partycypacyjne zachodzące w życiu publicznym, podnoszenie kompetencji cyfrowych seniorów i kształtowanie postaw sprzyjających wykorzystywaniu nowych technologii w życiu codziennym, oraz budowanie pozytywnego wizerunku starości i starzenia się, a także rozwijanie kompetencji społecznych (wiedzy, umiejętności, postaw) wobec starości u osób w każdym wieku.

Zgodnie z regulaminem dofinansowanie udzielane będzie w czterech obszarach działalności:
  • aktywność społeczna osób starszych,
  • partycypacja społeczna,
  • włączenie cyfrowe oraz przygotowanie do starości m.in. poprzez wzmacnianie więzi międzypokoleniowych.
Wnioski należy składać od 13 maja do 3 czerwca za pośrednictwem generatora wniosków, który dostępny jest TUTAJ. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej do 28 czerwca 2024 r. Zadania, które otrzymają dofinansowanie powinny być zrealizowane od 1 maja do 31 grudnia 2024 r.

Pliki do pobrania:


Liczba odwiedzin: 236
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij