Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Urząd Miejski
w Bytowie


Taurogi

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Rozpoczynamy partnerski projekt: Międzynarodowo o migracji w lokalnych samorządach

8 września 2021
W ramach projektu „Międzynarodowo o migracji w lokalnych samorządach” finansowanego ze środków Programu Europa dla Obywateli, Działanie: Sieci miast odbędą się 4 wydarzenia (dwa w Bytowie, na Rugii oraz w Markaryd).
Projekt uzyskał dotację w wysokości 80.640,00 euro.

W realizację projektu zaangażowane są Fundacja Rozwoju Lokalnego "Parasol", partnerskie miasta Bytowa: Frankenberg, Markaryd, Taurage oraz Powiat Bytowski z ich powiatami partnerskimi: Schmalkalden-Meiningen oraz Vorpommern-Rügen.

Celem projektu jest wspieranie dialogu międzykulturowego i wzajemnego zrozumienia oraz zwalczanie stygmatyzacji migrantów i grup mniejszościowych, dotychczasowych stereotypów i zwiększenie świadomości społecznej na temat migracji. Tematy, które zostaną poruszone to migracja, wielokulturowość, różnorodność kulturowa, dialog międzykulturowy i spójność społeczna, wzmacnianie tożsamości europejskiej, społeczeństwa obywatelskiego i procesu migracji.

Podczas pierwszego wydarzenia organizowanego w Bytowie w dniach 8-11 września 2021 r. uczestnicy projektu wezmą udział w warsztatach roboczych oraz poznają wielokulturowść podczas wyjazdu studyjnego po terenie powiatu bytowskiego. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w otwartym seminarium popularno-naukowym pn. „NASZE MIGRACJE STARE I NOWE”, które odbędzie się w czwartek, 9 września 2021  r. o godz. 15:00 w sali audytoryjnej LO Bytów przy ul. Gdańskiej 57. Wykład wprowadzający w języku angielskim wygłosi dr Magdalena Lemańczyk, Instytut Studiów Politycznych PAN.

Projekt partnerski pt. ,,Międzynarodowo o migracji w lokalnych samorządach" współfinansowany jest w ramach programu unijnego „Europa dla Obywateli”.

Liczba odwiedzin: 3244
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij