Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
 Napis granty PPGR, na granatowym tle - powiększ

Przyznano grant PPGR dla mieszkańców gminy Bytów

16 lutego 2022
Gmina Bytów znalazła się na liście gmin z dofinansowaniem w ramach programu "Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym - Granty PPGR".
Grant w wysokości 2 767 500 zł przeznaczony zostanie na zakup laptopów, komputerów i tabletów dla 1128 uczniów. Po podpisaniu umowy z operatorem programu gmina Bytów przystapi do ogłoszenia przetargu na zakup sprzętu. O dalszym przebiegu będziemy informować poprzez stronę internetową.

Program spotkał się ogromnym odzewem, a łączna kwota wnioskowanego dofinansowania na zakup komputerów dla dzieci z rodzin popegeerowskich wielokrotnie przekroczyła założoną pierwotnie alokację w wysokości 80 mln złotych. Ostatecznie na realizację programu przeznaczone zostanie 586 222 805 zł. Równocześnie ze zwiększeniem alokacji zmienione zostały dopuszczalne ceny za zakupiony dla dzieci sprzęt komputerowy. Pierwotnie przewidziane stawki 3,5 tys. zł za komputer stacjonarny lub laptop oraz 1,5 tys. zł za tablet zostały obniżone odpowiednio do 2,5 tys. zł oraz 1 tys. zł.

Projekt sfinansowano ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przeznaczonych na walkę ze skutkami pandemii COVID-19 - ReactEU.

Liczba odwiedzin: 1118
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij