Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Przebudowa rynku


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Projekt „Rewitalizacja przestrzeni publicznej wraz z poprawą stanu bezpieczeństwa oraz nadaniem nowych funkcji obszarowi Placu Kardynała Wyszyńskiego i ulicy Jana Pawła w Bytowie” dofinansowany został ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Wybierz kryteria fitrowania:
1 października 2011
W sobotę, 1 października 2011 r., nastąpiło oficjalne otwarcie Bytowskiego Rynku.

28 września 2011
Archeolodzy prowadzący badania na bytowskim rynku przysypali już odkopane w ubiegłym tygodniu studnie. Obecnie przesunęli się kilka metrów dalej. W południowo-zachodniej części rynku natrafili na pozostałości chałupy. Odnalezione tu fragmenty ceramiki pochodzą z XIV wieku.


11 listopada 2010
Na wczorajszej konferencji prasowej Ryszard Sylka, burmistrz Bytowa ogłosił, iż unieważnia przetarg na rewitalizację przestrzeni publicznej wraz z poprawą stanu bezpieczeństwa oraz nadaniem nowych funkcji obszarowi Placu Kardynała Wyszyńskiego i ul. Jana Pawła II w Bytowie.

10 października 2010
Inwestycja rewitalizacji bytowskiego rynku będzie prowadzona etapami. Na początek inwestor przystąpił do fontanny, dla zbudowania której wykopano dół o głębokości 2,70 m od powierzchni rynku. Ma znaleźć się tu cała infrastruktura podziemna i podświetlenia.


5 października 2010
Decyzję o wyłączeniu z pozwolenia na przebudowę rynku pomnika Chrystusa Zbawiciela Ryszard Sylka, burmistrz Bytowa przekazał członkom Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego w Bytowie.

22 marca 2010
22 marca br. został ogłoszony przetarg na roboty budowlane pn. "Rewitalizacja przestrzeni publicznej wraz z poprawą stanu bezpieczeństwa oraz nadaniem nowych funkcji obszarowi Placu Kardynała Wyszyńskiego i ulicy Jana Pawła II w Bytowie”.


12 lutego 2010
Ryszard Sylka, burmistrz Bytowa i Mieczysław Struk, wicemarszałek Województwa Pomorskiego podpisali 12 lutego 2010 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku umowę o dofinansowanie projektu pn. „Rewitalizacja przestrzeni publicznej wraz z poprawą stanu bezpieczeństwa oraz nadaniem nowych funkcji obszarowi Placu Kardynała Wyszyńskiego i ulicy Jana Pawła II w Bytowie”.

28 stycznia 2010
Ryszard Sylka, burmistrz Bytowa prowadzi spotkania z mieszkańcami dotyczące przebudowy bytowskiego rynku. Na dniach na Placu Kardynała Wyszyńskiego zostanie zamontowana tablica informacyjna z wizualizacją przyszłego wyglądu placu.


28 października 2008
Mieszkańcy Bytowa, w ostatnim okresie narosło wiele mitów i sprzeczności dotyczących przebudowy placu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Bytowie zwanego powszechnie Rynkiem. W trakcie prowadzonych rozmów z mieszkańcami dowiaduję się o planach przebudowy, które w żaden sposób nie są spójne z wnioskiem Urzędu Miejskiego o pozwolenie na budowę złożonym do Starostwa Powiatowego w Bytowie.

Liczba odwiedzin: 685
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Zamknij