Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Promocja książki „Bycio Herbu Kasztan. W błękitnej krainie"

7 grudnia 2021
We wtorek, 7 grudnia 2021 r. w Pracowni Orange w Bibliotece Miejskiej w Bytowie odbyła się promocja piątej części przygód Bycia. Tym razem Bycio herbu Kasztan zabiera czytelników w podróż po gminie Parchowo.
Po otwarciu spotkania przez burmistrza Bytowa Ryszarda Sylkę, panie Alina Werochowska z SP5 w Bytowie oraz Mirosława Gołębiowska z SP nr 1 w Bytowie odczytały fragmenty książeczki w rodnej mowie. W wydarzeniu wzięły udział dzieci uczące się języka kaszubskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bytowie. Bez problemu odpowiadały na pytania dotyczące wiedzy o Byciu i jego przygodach, za co zostały nagrodzone drobnymi gadżetami związanymi z maskotką miasta.

Ponadto wszyscy otrzymali karty z kodami QR przekierowującymi bezpośrednio do słuchowisk poszczególnych części. W planach jest wydanie kolejnej edycji współtworzonej przez Annę Gliszczyńską (tekst, nagranie) oraz Aleksandrę Gliszczyńską (ilustracje).

Książeczki można zakupić w Informacji Turystycznej na rynku w Bytowie, sklepie z pamiątkami w bramie zamkowej oraz księgarni Sofia.

Przypominamy, że są one także dostępne w wersji online w zakładce Gmina / Wydawnictwa.

Liczba odwiedzin: 483
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij