Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

S.O.S., czyli świadomość, ochrona środowiska, surowce – Bytów na rzecz zrównoważonego rozwoju

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Prelekcje dla dzieci i młodzieży w ramach kampanii S.O.S.

16 maja 2018
W dniach 7-11 maja 2018 roku, w ramach kampanii „S.O.S., czyli świadomość, ochrona środowiska, surowce – Bytów na rzecz zrównoważonego rozwoju”, dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, zostały przeprowadzone prelekcje dla dzieci i młodzieży we wszystkich publicznych placówkach oświatowych na terenie naszej gminy.
Podczas prelekcji, ich uczestnicy, mogli poznać zasady prowadzenia prawidłowiej selektywnej zbiórki odpadów, ale co równie istotne dowiedzieć się jak generować mniej odpadów w codziennym życiu i dlaczego recykling jest tak ważny. Przeszło 2,5 tysiąca młodych ludzi poznało technologię przerabiania surowców wtórnych, a także wiele innych ciekawostek związanych z gospodarką odpadami. Podczas każdej z prelekcji, podsumowaniem zdobytej wiedzy był quiz, który cieszył się równie dużym zainteresowaniem. Jego laureaci otrzymali drobne upominki w postaci materiałów promocyjnych gminy. Organizatorem kampanii był Urząd Miejski w Bytowie, zaś realizatorem Fundacja Większe Mniejsze.

Liczba odwiedzin: 224
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij