Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Urząd Miejski
w Bytowie


Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Logo, 3 kolorowe kółka nakładające się na siebie - powiększ

Portal prawny dla osób uciekających z Ukrainy

10 czerwca 2022
W obliczu trwającego kryzysu spowodowanego działaniami zbrojnymi Rosji w Ukrainie, Stowarzyszenie Interwencji Prawnej uruchomiło bezpłatny Portal prawny dla osób uciekających z Ukrainy – http://www.ukraina.interwencjaprawna.pl - dostępny w trzech językach: polskim, ukraińskim i angielskim.
Portal służy osobom pomagającym uchodźcom i uchodźczyniom z Ukrainy.

Oferują bezpłatne, szybkie porady prawne od poniedziałku do piątku w godzinach 10-16, przez dedykowany formularz.
Proponują również bezpłatne szkolenia prawne dla osób pomagających, z zakresu prawa migracyjnego i azylowego, w szczególności z legalizacji pobytu, udzielania ochrony międzynarodowej, praw dzieci - migrantów, wykonywania legalnej pracy w Polsce oraz dyskryminacji.

Zgłoszenia na szkolenie przyjmowane są 24 godziny na dobę poprzez dedykowany formularz dostępny na portalu.

Wierzymy, że posiadanie aktualnych informacji o prawie oraz możliwość szybkiej reakcji jest jednym z filarów udzielania efektywnej pomocy. Zapraszamy do korzystania z portalu, a także do dzielenia się informacją o nim. Im więcej osób i organizacji pomagających uchodźcom i uchodźczyniom z Ukrainy będzie posiadać wiedzę na temat obowiązujących procedur i praktyk, tym lepsza będzie niesiona przez nas pomoc.

Liczba odwiedzin: 1402
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij