Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Urząd Miejski
w Bytowie


Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Fragment ulotki - powiększ

Pomoc międzynarodowa – Wysokiego Komisarza ds. Uchodźców ONZ, UNHCR

22 kwietnia 2022
Począwszy od marca, UNHCR oferuje krótkoterminową pomoc materialną dla osób przybyłych z Ukrainy w celu wsparcia ich integracji w Polsce.
W ramach tej pomocy do pozyskania są środki finansowe, od 700 zł na 1 osobę do maksymalnie ok. 2500 zł miesięcznie na czteroosobową rodzinę, przez minimum trzy miesiące. Bardzo zachęcamy, by zarejestrować się przez portal https://help.unhcr.org/poland/pl/informacje-dlaosob-pochodzacych-z-ukrainy/

To bardzo proste – należy podać swoje imię i numer telefonu. Konsultant UNHCR oddzwoni i mówiąc w języku ukraińskim umówi wizytę w punkcie UNHCR. Na ten moment punkt jest w Warszawie, czekamy na decyzję o otworzeniu punktu w Gdańsku.

Jednocześnie, serdecznie namawiamy do rejestracji w systemie UNHCR gdyż będziecie Państwo mieli do własnej dyspozycji środki finansowe/gotówkę, co nie jest założone w planie wsparcia przez rząd Polski. Do momentu uzyskania pracy takie dodatkowe środki na pewno się Wam przydadzą.

W punkcie UNHCR, tak jak przy uzyskiwaniu PESEL, należy złożyć odciski palców. Odciski są zbierane wyłącznie dla celów organizacyjnych UNHCR i nie będą kolidować z wszystkimi innymi przysługującymi Wam prawami do zasiłków, dostępu do rynku pracy czy wyjazdu zagranicę. Z uwagi na wojnę w Ukrainie i bardzo dużą liczbę uchodźców w Polsce, naturalne jest istnienie różnych formuł wsparcia i prób zaradzenia kryzysowi poprzez różne podmioty, polskie i międzynarodowe.

Prosimy o zaufanie dla tych rozwiązań i cierpliwość w pozyskiwaniu różnych form wsparcia. To dla nas wszystkich nowa sytuacja i wdrożenie procedur niestety zabiera sporo czasu. Staramy się jednak w miarę możliwości, by Wasz pobyt w Polsce był jak najbardziej komfortowy i przyjazny.

Pliki do pobrania:


Liczba odwiedzin: 1511
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij