Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Koronawirus

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Policja zachęca do korzystania z aplikacji Kwarantanna domowa

23 listopada 2020
Każdego dnia rośnie liczba osób objętych kwarantanną domową. To osoby, które miały kontakt z ludźmi zakażonymi koronawirusem.
Z kwarantanną wiążą się pewne obowiązki. To m.in. zakaz opuszczania miejsca, w którym ją odbywamy, nałożony po to, by zapewnić bezpieczeństwo zarówno osobom objętym kwarantanną, jak i ich bliskim lub sąsiadom. Policjanci regularnie sprawdzają miejsca pobytu osób przebywających w kwarantannie. Chodzi o to, by kwarantanna i dotykające nas wszystkich restrykcje - wdrożone, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa były skuteczne.

Znacznym ułatwieniem w codziennej służbie policjantów jest korzystanie z aplikacji Ministerstwa Cyfryzacji pod nazwą „Kwarantanna domowa”, dzięki której osobista obecność funkcjonariusza w miejscu zamieszkania osoby objętej kwarantanną nie musi być konieczna, a funkcjonariusze mogą wypełniać inne obowiązki związane z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego w woj. pomorskim.

Na dzień dzisiejszy w woj. pomorskim w kwarantannie przebywają 24 tysiące osób. Dziennie policjanci sprawdzają kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt osób.

Obowiązkową 10-dniową kwarantanną obejmowane są osoby wjeżdżające do Polski z zagranicy oraz te, które miały kontakt z chorymi lub podejrzewanymi o zakażenie koronawirusem. Zasady kwarantanny są ściśle określone. To m.in. zakaz opuszczania miejsca, w którym odbywają kwarantannę. W przestrzeganiu tych zasad pomaga właśnie aplikacja „Kwarantanna domowa”. Osoby objęte kwarantanną mają obowiązek z niej korzystać. Aplikacja jest bezpłatna i bezpieczna. Można ją pobrać ze sklepów Google Play lub App Store.

Aplikacja to nie tylko pomoc dla służb, które odpowiadają za kontrolę odbywania kwarantanny, ale i spora pomoc także dla jej użytkowników. Aplikacja daje m.in. możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach, mogą dostarczać leki, czy artykuły spożywcze. Dzięki aplikacji szybko można skontaktować się też z pracownikiem socjalnym. Użytkownicy apki mają też szybki dostęp do niezbędnych - pomocnych w czasie kwarantanny - informacji i przygotowanej specjalnie dla nich infolinii.

Walka z wirusem to nasza wspólna sprawa i tylko razem, w dyscyplinie sanitarnej możemy go pokonać.

 

Liczba odwiedzin: 133
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij