Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Mikołajkowe czytanie w SP5 w Bytowie

10 grudnia 2021
W dniu 30 listopada 2021 r. została podpisana umowa pomiędzy Gminą Bytów a Wojewodą Pomorskim w sprawie udzielenia dotacji celowej z budżetu państwa na realizację zadania w ramach Priorytetu 3 „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.”
Środki finansowe na wykonanie ww. zadania w wysokości 12.000 zł. otrzymała biblioteka w Szkole Podstawowej nr 5 w Bytowie. Gmina Bytów dofinansowała przedsięwzięcie w kwocie 3.000 zł.

W szkole rozpoczęły się pierwsze działania związane z realizacją projektu i już 6 grudnia 2021 r. biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas I-III do udziału w akcji czytelniczej MIKOŁAJKOWE CZYTANIE. Podczas długich przerw czytano najmłodszym czytelnikom świąteczną przygodę królika Feliksa i jego przyjaciółki Zosi. Są oni bohaterami książki Annette Langen „Świąteczne listy od Feliksa”. Przybliżono im także postać prawdziwego Świętego Mikołaja – biskupa z Miry. Uczniowie wypożyczali i czytali także inne świąteczne opowieści, kolorowali obrazki z Mikołajem, a także pisali listy do Świętego Mikołaja.

Dzięki wspólnemu czytaniu, już można było poczuć magiczną atmosferę Świąt. Więcej informacji oraz zdjęcia znajdują się na stronie internetowej szkoły.

Liczba odwiedzin: 325
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij