Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Medalowa Toyota zawodników UKS „Dwójka”

29 maja 2017
Na turniej do Słupska, który odbył się 28.05. 2017 pod hasłem „Toyota Badminton Słupsk”, wybrała się skromna ekipa zawodników UKS „Dwójka” Bytów licząca 4 młodych zawodników do 12 lat.
Zawodnicy wystąpili w dwóch kategoriach dzieci do 9 lat i żacy do 12 lat. W najmłodszej kategorii najlepiej w gronie 8 zawodniczek spisała się Julia Fabiszewska, która uplasowała się z trzema zwycięstwami i jedną porażką na trzecim miejscu. Natomiast jej klubowy kolega w kategorii żacy do lat 12 Sebastian Saldat w gronie 12 zawodników uległ dopiero po 3 wcześniejszych zwycięstwach w finale z zawodnikiem ze Sławna Kamilem Romanem 9:21 i 18:21 zajął drugie miejsce w turnieju.

Nieco gorzej poszło pozostałym zawodnikom „dwójki". Karolina Brzozecka po dwóch wygranych pojedynkach i jednej porażce w półfinale uplasowała się na IV miejscu w kategorii żacy do 12 lat. Zaś Aleksandra Treder w kategorii dzieci do 9 lat uplasowała się na 6 miejscu.

Bardzo się cieszę, że coraz częściej są organizowane takie turnieje dla najmłodszych, bo tydzień temu odbyły się w Gdańsku, teraz w Słupsku, a w nadchodzącym weekend odbędą się w Bytowie pod hasłem „Badminton łączy pokolenia”. Jest to najlepsza forma spędzenia czasu na sportowo i rywalizacji sportowej wśród najmłodszych – komentuje Jerzy Saldat.