Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Urząd Miejski
w Bytowie


Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Przepełniona lodówka - powiększ

Lodówka Społeczna w Bytowie

19 maja 2022
W Punkcie Humanitarnym w Bytowie uruchomiona została Lodówka Społeczna, do której można przynosić żywność, dzieląc się tym czego mamy za dużo.
Lodówka znajduje się w Punkcie Humanitarnym w Bytowie, w Sali MOSiR przy ul. Mickiewicza, a korzystać z niej można w godzinach: poniedziałek - piątek 9:00 do 17:00, sobota od 10:00 do 14:00. Żywność będzie przekazywana potrzebującym uchodźcom z Ukrainy.

DO LODÓWKI MOŻNA PRZYNOSIĆ :
 1. Produkty, które sam mógłbyś zjeść i chciałbyś dostać.
 2. Żywność, która jest świeża i nie przekroczyła terminu ważności do spożycia określonej na opakowaniu.
 3. Żywność, która przekroczyła datę minimalnej trwałości - „najlepiej spożyć przed”, ale nie przekroczyła terminu przydatności do spożycia - „należy spożyć do” (określenie „należy spożyć do” wskazuje nam do kiedy spożycie danego produktu jest na pewno bezpieczne dla zdrowia).
 4. Produkty suche: kasze, ryże, makarony, mąki, cukry, ciastka itd. (wszystkie muszą być w nieuszkodzonych opakowaniach).
 5. Produkty w opakowaniach zamkniętych typu konserwy, słoiki, próżniowe itp.
 6. Sery, jogurty, twarogi w oryginalnie zamkniętych opakowaniach.
 7. Zapakowane pieczywo i inne wyroby piekarnicze.
 8. Warzywa i owoce.
 9. Wyroby/przetwory własne, np. ciasto, zupa, starannie i szczelnie zapakowane, z naklejonym opisem i datą przygotowania - gotowe do wydania bez konieczności dodatkowego porcjowania.
DO LODÓWKI NIE MOŻNA PRZYNOSIĆ:
 1. Produktów nadpsutych i przeterminowanych, wykazujących oznaki popsucia, mających nietypowy zapach, kolor lub wydęte wieczka.
 2. Produktów już napoczętych, np. otwartych puszek, słoików.
 3. Produktów, które przekroczyły termin przydatności do spożycia - adnotacja „należy spożyć do”.
 4. Surowych jaj oraz produktów na ich bazie, np. ciast z kremem, śmietaną, domowych majonezów lub produktów z innym podobnym nadzieniem podatnym na zepsucie.
 5. Surowego mięsa oraz produktów z niego przyrządzonych, np. tatar.
Żywność będzie systematycznie sprawdzana przez wyznaczone wolontariuszki, pod kątem przydatności do spożycia. Opracowano również regulamin korzystania ze Społecznej Lodówki, zaakceptowany przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Bytowie. Jest on umieszczony na danej lodówce.

Masz za dużo jedzenia - zapraszamy.
Dzielmy się żywnością, której mamy nadmiar.

Liczba odwiedzin: 1696
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij