Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Urząd Miejski
w Bytowie


Leszek Gierszewski


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
W piątek, 9.10.2020 r. podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Bytowie, która odbyła się na zamku, nastąpiło wręczenie aktu nadania tytułu Honorowego Obywatela Bytowa Leszkowi Gierszewskiemu.

Honorowe Obywatelstwo zostało nadane wolą Rady Miejskiej wyrażoną uchwałą nr XXI/208/2020 z dnia 16 września br. na wniosek Burmistrza Bytowa w uznaniu zasług w dziedzinach: gospodarka, rynek pracy, kultura, sport oraz za promocję i wspieranie bytowskich inicjatyw w kraju i na świecie. Akt nadania wręczył przedsiębiorcy przewodniczący Rady Miejskiej Jan Treder. Natomiast medal przekazał burmistrz Ryszard Sylka.

Leszek Gierszewski urodził się w Bytowie. Po ukończeniu szkoły podstawowej kontynuował naukę w Liceum Ogólnokształcącym w Bytowie. Następnie podjął studia w Wyższej Szkole Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu. Będąc oficerem Wojska Polskiego był m. in. wykładowcą obrony cywilnej w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Słupsku. Po siedmiu latach spędzonych na uczelni, postanowił otworzyć własną działalność gospodarczą biznes i rozpoczął wytwarzanie doniczek ceramicznych.
 
Leszek Gierszewski - przedsiębiorca,
w 1985 roku założył firmę DRUTEX produkującą m. in. siatki ogrodzeniowe, druty i wyroby z drutu, gwoździe i dachówki z blachy. W 1994 roku postanowił rozpocząć produkcję okien z PVC z własnymi szybami zespolonymi. To właśnie dzięki oknom stworzone przez niego przedsiębiorstwo - gigant, działające w Bytowie, stało się marką rozpoznawalną nie tylko w Polsce, ale niemal na całym świecie. W kolejnych latach inwestował w rozwój firmy i rozbudowywał portfolio produktów wprowadzając do oferty również okna i drzwi z drewna i aluminium oraz rolety. W 2007 roku firma, jako jedna z niewielu w Europie, rozpoczęła wytwarzanie własnych, najwyższej jakości profili PVC. W ostatnich latach L. Gierszewski zrealizował w Bytowie warte kilkaset milionów złotych ogromne inwestycje, obejmujące m. in. nowoczesną halę produkcyjną o powierzchni ok. 5,5 ha, najnowocześniejszą w Polsce lakiernię proszkową czy innowacyjny dział wtryskarek. Firma Leszka Gierszewskiego dysponuje także imponującą liczącą ponad 300 pojazdów, własną flotą transportową.

Leszek Gierszewski - pracodawca,
Drutex SA należy dziś do największych pracodawców w regionie, dając zatrudnienie ponad 3600 pracownikom o bardzo różnorodnych kwalifikacjach, od pracowników produkcyjnych, po inżynierów, informatyków, elektroników, osoby ze znajomością języków obcych. W zdecydowanej większości to mieszkańcy miasta i gminy Bytów.
Dzięki Leszkowi Gierszewskiemu i stworzonemu przez niego przedsiębiorstwu, Bytów należy do najszybciej i najprężniej rozwijających się miast na Pomorzu, będąc jednocześnie synonimem najnowocześniejszych technologii, innowacyjności i najwyższej jakości wytworzonych produktów.
 
Leszek Gierszewski - społecznik,
od początku swojej działaności wdrażał w życie filozofię społecznej odpowiedzialności biznesu. Jest mecenasem i sponsorem setek inicjatyw realizowanych w naszej gminie z zakresu kultury, sportu, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, edukacji czy ochrony środowiska.
Wśród wydarzeń organizowanych w naszym mieście DRUTEX SA wspiera cyklicznie m. in.: Dni Bytowa, Filipiadę, Turniej Rycerski na Zamku w Bytowie, Pomorski Konkurs Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej, BytOFFsky Festiwal, Festiwal Podróżniczy, Letnie kino samochodowe, Marsz Różowej Wstążeczki, Dobry Mecz, Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, Pielgrzymkę Biegową na Jasną Górę, Bytowską Watrę, Bytowski Maraton Rowerowy, Bieg i Marsz Nordic Walking o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie i wiele, wiele innych.
L. Gierszewski wspiera również wiele organizacji pozarządowych w gminie Bytów, w tym m. in. Karate Klub Bytów, MLKS Baszta Bytów, „Klub Biegacza „Goch", „Nazaret", „Jesteśmy", Polski Związek Niewidomych czy Ochotnicze Straże Pożarne oraz sołectwa. Ponadto, przez ponad 15 lat, w latach 2003 - 2018 Drutex był sponsorem klubu piłkarskiego Drutex-Bytovia Bytów. Klub w tym czasie awansował z V do I ligi, odnosząc wiele sukcesów o zasięgu ogólnopolskim.
 
Drutex regularnie wspiera również placówki oświatowe w gminie Bytów (przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe), zarówno poprzez sponsorowanie, organizowanych przez nie inicjatyw, jak i przekazując środki na inwestycje, remonty czy doposażenie w nowoczesny sprzęt.
Poza wsparciem finansowym, L. Gierszewski od lat przekazuje również produkowaną przez Drutex stolarkę okienno-drzwiową do różnych instytucji i placówek w naszym mieście, w tym m. in. do Biblioteki Miejskiej, Komendy Powiatowej Policji, Szpitala Powiatu Bytowskiego czy Powiatowego Urzędu Pracy w Bytowie.
Na pomoc L. Gierszewskiego mogły liczyć także rodziny poszkodowane w nawałnicy 2017 roku, a także od lat, wiele innych rodzin pozostających w trudnej sytuacji materialnej.

Leszek Gierszewski - filantrop,
w 2020 roku, w odpowiedzi na pandemię koronawirusa, zainaugurował ogólnopolską akcję „Jesteśmy razem. Pomagamy", przekazując szpitalom ponad trzy miliony złotych. Zaprosił też do współpracy inne firmy. Przyłączyło się kilkadziesiąt przedsiębiorstw, a wartość pomocy, jaka trafiła do szpitali i innych placówek przekroczyła już 50 milionów złotych.
W ramach tej akcji, wsparcie po raz kolejny uzyskał także Szpital Powiatu Bytowskiego. Tym razem do bytowskiej lecznicy trafiły środki na zakup nowoczesnego respiratora, a także środki ochrony indywidualnej dla personelu medycznego.
 
Leszek Gierszewski - promujący Bytów,
dzięki stworzeniu w Bytowie potentata w produkcji stolarki okienno-drzwiowej, wypromował nie tylko swoją firmę, ale także Bytów. To m. in. dzięki jego działalności, w tym także sponsorskiej (choćby Drutex-Bytovia Bytów) nasze miasto stało się rozpoznawalne w Polsce i Europie. Ogromna sieć partnerów handlowych, licząca dziś ponad 4500 firm z całego świata, powoduje także, że niemal każdego dnia do Drutex przybywają goście z Polski i zagranicy, mając okazję poznać nie tylko zakład, ale i Bytów. Tę liczbę powiększa grono kilku tysięcy uczniów i studentów odwiedzających każdego roku DRUTEX. Dzięki nowoczesnej technologii stosowanej w Drutex, Bytów dla wielu mieszkańców innych regionów, jest synonimem innowacyjności. Warto dodać, że Drutex, jako pierwsza firma na świecie opracował projekt interaktywnego okna SmartWindow, które poza swoimi standardowymi funkcjami oferuje także możliwość oglądania telewizji, korzystania z internetu i pracy na panelu dotykowym.

Leszek Gierszewski - nagradzany,
za swoje biznesowe osiągnięcia został nagrodzony wieloma wyróżnieniami, w tym m. in.: tytułami Lidera Polskiego Biznesu, „European Leadership Awards", Biznesmena Pomorza, Osobowości Branży Budowlanej, Top Menadżera, Wizjonera Roku Menadżera Pomorza, Orła Pomorskiego, Orła Eksportu, Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości przyznanym przez Prezesa Rady Ministrów czy Nagrodą Konfederacji Lewiatan. Poza tym, jego firma - Drutex SA - otrzymała setki nagród i wyróżnień na całym świecie.

Leszek Gierszewski - bytowianin,
urodził się i dorastał w Bytowie. Tutaj, niemal od początku, prowadzi swoją działalność gospodarczą. Także w naszym mieście zlokalizowana jest cała produkcja firmy, centrum logistyczne czy dział badań i rozwoju. To również w Bytowie L. Gierszewski daje zatrudnienie tysiącom osób, przyczyniając się do wzrostu poziomu życia wielu rodzin. To także tutaj, na miejscu, realizowanych jest bardzo wiele przedsięwzięć o charakterze społecznym, które zarówno inicjuje jak i wspiera Leszek Gierszewski.
 

Liczba odwiedzin: 5173
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij