Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Koronawirus

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Komunikat w zw. z koronawirusem

12 marca 2020
W celu zapobiegania i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2, burmistrz Bytowa Ryszard Sylka spotkał się w dniu dzisiejszym z dyrektorami jednostek oświatowych oraz dyrektorami jednostek podległych gminy Bytów.
W spotkaniu udział wzięła Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytowie Anna Krefft, która poinformowała, że obecnie na terenie powiatu bytowskiego nie ma podejrzeń zakażenia koronawirusem. Każdy powracający z terenów, na których występują zarażenia proszony jest o prowadzenie czternastodniowej samoobserwacji stanu zdrowia. W sytuacji wystąpienia ww. objawów proszony jest o telefoniczne powiadomienie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytowie, pod numer tel.: 736 333 550.

W przypadku wystąpienia ostrych objawów ze strony układu oddechowego, wysokiej gorączki należy bezzwłocznie skontaktować się z oddziałem zakaźnym lub obserwacyjno-zakaźnym, tj.:
  1. Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, ul. Mariana Smoluchowskiego 18, tel. 58 341 40 41, 58 341 55 87.
  2. Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni, ul. Powstania Styczniowego 9B, tel. 58 699 85 06
Pod numerem 800 190 590 – infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia działającym całodobowo, siedem dni w tygodniu można uzyskać informacje dotyczące postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej zajęcia dydaktyczne w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez gminę Bytów zostały zawieszone od dnia 12 do 25 marca 2020 r. Od dnia 16.03.2020 r. nastąpi całkowite zamknięcie szkół. Ze wszystkimi jednostkami oświatowymi możliwy będzie kontakt telefoniczny.

W związku z zawieszeniem funkcjonowania placówek oświatowych w celu zapobiegania i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19, apeluje się do rodziców o ograniczenie wyjść dzieci i młodzieży z domów wyłącznie do niezbędnych i unikanie przez nich dużych skupisk ludzi. Takie zachowanie spowoduje poprawę bezpieczeństwa zdrowotnego nas wszystkich.

Zamknięty do odwołania pozostaje Kompleks Basenowo-Rekreacyjny Nimfa. Natomiast działalność Biblioteki Miejskiej w Bytowie, Bytowskiego Centrum Kultury zawieszona zostaje do 25.03.2020 r. Na wniosek Wojewody Pomorskiego zostaje zawieszona do odwołania działalność Centrum Integracji Społecznej w Bytowie, jak również Środowiskowy Dom Samopomocy w Bytowie.
 

Liczba odwiedzin: 128
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij