Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Urząd Miejski
w Bytowie


Międzynarodowo o migracji w samorządzie lokalnym

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Kolejna dotacja dla gminy Bytów z programu Europa dla Obywateli

10 marca 2020
W ostatnim naborze Agencja Wykonawcza EACEA otrzymała łącznie 128 wniosków. Z Polski wpłynęło 6 projektów w ramach Działania 2.2. Sieci miast – dofinansowanie otrzymały 2 projekty, których liderami są: Gmina Bytów oraz Gmina Wieliszew.
Działanie 2.2 Sieci miast wspiera projekty zakładające długofalową współpracę tematyczną mającą na celu wymianę dobrych praktyk, wypracowanie nowych rozwiązań, wzmocnienie więzi pomiędzy zaangażowanymi organizacjami oraz samorządami.

Gmina Bytów otrzymała decyzję od Agencji Wykonawczej ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego o otrzymaniu wsparcia w ramach realizacji projektu pod nazwą ,,Międzynarodowo o migracji w samorządzie lokalnym".

Realizacja projektu odbędzie się w latach 2020-2021. Otrzymana dotacja z programu ,,Europa dla Obywateli, Działanie: Sieci Miast’’ wynosić będzie 80 640 EURO. Liderem projektu jest Gmina Bytów. Natomiast zaangażowani partnerzy to Powiat Bytowski i Fundacja Rozwoju Lokalnego PARASOL.

Projekt „Międzynarodowo o migracji w samorządzie lokalnym” skupia 8 partnerów z różnych krajów: Polski, Niemiec, Szwecji, Litwy. Celem projektu jest wspieranie dialogu międzykulturowego i wzajemnego zrozumienia oraz zwalczanie stygmatyzacji migrantów i grup mniejszościowych, dotychczasowych stereotypów i zwiększenie świadomości społecznej na temat migracji. Aby osiągnąć te cele, planowane są następujące wydarzenia:
  1. Wizyta studyjna w Bytowie
  2. Wizyta studyjna w Rügen
  3. Wizyta studyjna w Markaryd
  4. Wizyta studyjna w Bytowie.
Każda z wizyt obejmie debaty, konferencje, seminaria, pracę zespołową i krótkie wycieczki. Temat „migracja” zostanie poruszony na szczeblu lokalnym w każdym z zaangażowanych krajów. W konferencji wezmą udział m.in. migrantolodzy, urzędnicy samorządowi oraz przedstawiciele sektora społecznego (edukatorzy, liderzy społeczni i opiniotwórczy). Każdy panel dyskusyjny zakończy się podsumowaniem i dyskusją, która będzie otwarta dla wszystkich zainteresowanych obywateli. Tematy, które zostaną poruszone, to migracja, wielokulturowość, różnorodność kulturowa, dialog międzykulturowy i spójność społeczna, wzmacnianie tożsamości europejskiej, społeczeństwa obywatelskiego i procesu migracji.

Głównym celem projektu jest również wymiana doświadczeń w zakresie narzędzi integracji i zarządzania migracją. Liczba uczestników zaangażowanych w projekt oscyluje wokół 330, w tym uczniów. Uczestnicy będą zachęcani do udziału w projekcie poprzez działania promocyjne i medialne partnerów. Projekt ma również wartość edukacyjną. Uczestnicy opracują sposoby promowania otwartości w lokalnych społecznościach przyjmujących i zorganizują debaty w szkołach. Takie środki mają pomóc obywatelom w nauce akceptowania różnic.

Liczba odwiedzin: 2072
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góry



Nimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij