Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

S.O.S., czyli świadomość, ochrona środowiska, surowce – Bytów na rzecz zrównoważonego rozwoju

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Kampania edukacyjna

4 maja 2018
Urząd Miejski w Bytowie, w związku z potrzebą prowadzenia działań edukacyjnych w kontekście wyzwań związanych z gospodarowaniem odpadami, zainicjował kampanię edukacyjną: "S.O.S., czyli świadomość, ochrona środowiska, surowce – Bytów na rzecz zrównoważonego rozwoju".
W ramach kampanii: „S.O.S., czyli świadomość, ochrona środowiska, surowce – Bytów na rzecz zrównoważonego rozwoju”, dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Gdańsku, w dniach od 7 do 11 maja przeprowadzone zostaną prelekcje dla dzieci i młodzieży z publicznych placówek oświatowych na terenie miasta i gminy, rozdane zostaną materiały edukacyjne oraz zorganizowane konkursy z nagrodami.

Całość kampanii uzupełni seminarium dla liderów społeczności lokalnej i mieszkańców, które odbędzie się 10 maja o godz. 17:00 w sali nr 212 (II piętro) Kaszubskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, ul. Podzamcze 34. Podczas półtoragodzinnego seminarium mowa będzie m.in. o wyzwaniach stojących przed Polską w kontekście gospodarowania odpadami, konieczności budowania efektywnego systemu odpadowego, w tym wzmacniania selektywnej zbiórki odpadów, zasadach jej prowadzenia, przeciwdziałaniu paleniu odpadów w paleniskach przydomowych oraz regułach, jakimi powinni się kierować mieszkańcy, by działać z poszanowaniem zasad ekologii.

Kampanię zwieńczy plener ekologiczny, który odbędzie się na Bytowskim Rynku 2 czerwca w godzinach od 11:00 od 14:00.
W trakcie jego trwania dzieci będą mogły skorzystać z wielu atrakcji – gier, zabaw i konkursów z nagrodami, ugruntowując swoją wiedzę dotyczącą m.in. segregacji odpadów. Prowadzone przez animatorów wydarzenie będzie dobrą okazją do tego, by  jeszcze raz porozmawiać o wielu kwestiach związanych z ochroną środowiska.

W ramach wszystkich działań, mieszkańcy naszej gminy będą mieli sposobność poznać wiele istotnych informacji dotyczących systemu gospodarowania odpadami, w tym selektywnej zbiórki odpadów.
Urząd Miejski w Bytowie chce niniejszą kampanią wzmocnić świadomość ekologiczną mieszkańców, w szczególności w kontekście wyzwań, jakie stoją przed samorządami w całym kraju, dotyczącymi m.in. limitów odzysku i recyklingu odpadów poszczególnych frakcji. Naszym celem jest przekonanie jak największej liczby mieszkańców gminy do segregacji odpadów i prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów, zgodnie z jej wymogami. Dbajmy razem o naszą gminę, środowisko i Ziemię.
 
Burmistrz Bytowa serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w kampanii !!!

 

Liczba odwiedzin: 237
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij