
2025
Informacja z przeprowadzonego zadania w ramach otrzymanej dotacji projektu pt. Wielkanocne palmy i pisanki
9 grudnia 2025
W okresie od 24 lutego 2025r. do 30 września 2025 r. Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Pomóż mi” w Bytowie zrealizowało projekt pt. Wielkanocne palmy i pisanki.
Zgodnie z nim sporządzono dokładny harmonogram, wyznaczono terminy oraz osoby odpowiedzialne za realizację poszczególnych zadań. Dnia 06.03.2025r. rozesłano informację i zaproszenie do udziału w XXV jubileuszowej edycji konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych z Gminy Bytów oraz SOSW. W odpowiedzi na zaproszenie otrzymaliśmy 200 prac konkursowych w trzech kategoriach wiekowych i w czterech kategoriach: palma wielkanocna, pisanka, ozdoba i kartka wielkanocna. Z przyznanych środków zakupiono materiały i pomoce niezbędne do realizacji programu (dyplomy, art. piśmiennicze, itp.) oraz nagrody i upominki dla 36 laureatów, a także słodyczy na poczęstunek.
Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 9 kwietnia 2025r. o godzinie 10:00 w Bibliotece Miejskiej w Bytowie. Mieszkańcy Gminy Bytów mieli możliwość oglądania wystawy pokonkursowej, która była zorganizowana w Bibliotece Miejskiej w Bytowie od 08.04. do 15.04.2025 r., a także zapoznania się z relacjami z imprezy, które zamieszczono m.in. na stronach internetowych SOSW w Bytowie (09.04.2025r). , Biblioteki Miejskiej (9.04.2025). Ukazał się również artykuł w wydaniu „Kuriera Bytowskiego” z dnia 11.04.2025 r.
Niniejszy konkurs umożliwił dzieciom i młodzieży bezpośredni i autentyczny kontakt ze sztuką oraz faktyczną integrację osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym. Prace konkursowe (po wystawie) przekazano pacjentom na Odział Pediatryczny w bytowskim szpitalu (a nie jak planowano pensjonariuszom Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w szpitalu w Bytowie, ze względu na trwające tam w tym czasie prace remontowe).
Realizacja projektu miała miejsce w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Styp-Rekowskiego 5 w Bytowie oraz Bibliotece Miejskiej w Bytowie, ul. Zamkowa 2. Rezultaty zostały osiągnięte w pełni, a działanie zrealizowane w 100%.
Program został zrealizowany zgodnie z harmonogramem, przy wsparciu finansowym Gminy Bytów i Powiatu Bytowskiego.
Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 9 kwietnia 2025r. o godzinie 10:00 w Bibliotece Miejskiej w Bytowie. Mieszkańcy Gminy Bytów mieli możliwość oglądania wystawy pokonkursowej, która była zorganizowana w Bibliotece Miejskiej w Bytowie od 08.04. do 15.04.2025 r., a także zapoznania się z relacjami z imprezy, które zamieszczono m.in. na stronach internetowych SOSW w Bytowie (09.04.2025r). , Biblioteki Miejskiej (9.04.2025). Ukazał się również artykuł w wydaniu „Kuriera Bytowskiego” z dnia 11.04.2025 r.
Niniejszy konkurs umożliwił dzieciom i młodzieży bezpośredni i autentyczny kontakt ze sztuką oraz faktyczną integrację osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym. Prace konkursowe (po wystawie) przekazano pacjentom na Odział Pediatryczny w bytowskim szpitalu (a nie jak planowano pensjonariuszom Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w szpitalu w Bytowie, ze względu na trwające tam w tym czasie prace remontowe).
Realizacja projektu miała miejsce w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Styp-Rekowskiego 5 w Bytowie oraz Bibliotece Miejskiej w Bytowie, ul. Zamkowa 2. Rezultaty zostały osiągnięte w pełni, a działanie zrealizowane w 100%.
Program został zrealizowany zgodnie z harmonogramem, przy wsparciu finansowym Gminy Bytów i Powiatu Bytowskiego.
Pliki do pobrania:
Dokumentacja fotograficzna-Wielkanocne palmy i pisanki (PDF, 2.31 MB, ilość pobrań: 350)
Informacja w Kurierze 11-04-2025 (PDF, 485.41 KB, ilość pobrań: 352)





















