Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Kalendarz wydarzeń

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
{n_title2}

Dostępność w organizacjach pozarządowych

26 listopada 2021, 12:00
Obowiązek zapewnienia dostępności od niedawna dotyka także organizacje pozarządowe finansowane ze środków publicznych.
Na szkoleniu, które odbędzie się w piątek, 26 listopada 2021 r. o godz. 12:00 poznasz podstawy prawne podane w ludzkiej formie. Omówione zostaną obszary dostępności i obowiązki w ich zakresie. Dokonasz autooceny z wykorzystaniem list kontrolnych, opracujesz deklarację dostępności i stworzysz plan działania na rzecz poprawy i bieżącego zapewniania dostępności. Podczas spotkania nauczysz się podstaw tworzenia tekstów alternatywnych dla ilustracji i logo swojej organizacji.

Szkolenie odbędzie się w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości w Bytowie, ul. Podzamcze 34.

Zgłoszenia należy wysyłać mailowo na adres: biuro@fundacjaparasol.org
 
Trener
Mariusz Kowalik - trener, specjalista informacji, specjalista ds. technologii wspierających w Sopockiej Szkole Wyższej. Mobilny Doradca 3.0 Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informatycznego. Do niedawna dziennikarz Radia Gdańsk a wcześniej RMF FM. Posiada kilkaset godzin doświadczenia na sali szkoleniowej – pracuje głównie z trenerami, nauczycielami, pracownikami kultury, rodzicami i młodzieżą. Prowadzi szkolenia z zakresu kompetencji cyfrowych, produkcji audio i wideo. Buduje strony www z wykorzystaniem różnych technologii. Jego pasją jest poznawanie nowych rozwiązań w obszarze szeroko pojętych technik informatyczno-komunikacyjnych. Od ponad 10 lat pracuje z osobami niepełnosprawnymi w zakresie dostępności narzędzi, materiałów i architektury dla osób ze specjalnymi potrzebami. W Sopockiej Szkole Wyższej od początku pandemii COVID19 administruje platformą zdalnego nauczania. Skutecznie wspomaga w tym procesie zarówno studentów jak i wykładowców.

Warsztat realizowany w ramach projektu "Pozarządowy survival - jak przetrwać (i się rozwijać) w pozarządowym świecie - system wspierania 3 sektora w województwie pomorskim przez Pomorską Sieć COP". Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków SAmorządu Województwa Pomorskiego.

Liczba odwiedzin: 215
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Zamknij