
Aktualności
- Jesteś tutaj:
- Strona główna
- Dla mieszkańca
- Aktualności
Bytowianie pobiegną „Tropem Wilczym”
27 lutego 2018
Już po raz trzeci odbędzie się lokalna edycja ogólnopolskiego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” w Bytowie. Tradycyjnie organizatorem wydarzenia jest Klub Biegacza „Goch” Bytów.
4 marca, na bytowskim stadionie , odbędzie się kolejna bytowska edycja popularnego biegu „Tropem Wilczym”. Organizacja biegu stała się możliwa, dzięki współpracy wielu organizacji, do których należą: Urząd Miasta i Gminy Bytów, Kompleks Basenowo-Rekreacyjny Nimfa, Bank Spółdzielczy oddział Bytów, „DABEW”, Auto Centrum Pawłowski, Hufiec ZHP Bytów im . Zawiszy Czarnego, 1.Lęborski Batalion Zmechanizowany,. Fotograf Marcin Michałka, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku, Grupa Energia Gdańsk, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Marcin Pacyno, Krzysztof Sławski.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Telewizja Polska S.A. Oddział w Gdańsku. Będzie przygotowana relacja filmowa do Panoramy.
Trasa tegorocznego biegu wytyczona została na bytowskim stadionie i przylegającym sosnowym lesie. Partyzancką atmosferę zapewni wojsko oraz ognisko.
Swój udział w biegu zapowiedzieli przedstawiciele prawdziwej sztafety pokoleń. Obok siebie pobiegną dzieci z rodzicami, młodzież, dorośli oraz seniorzy. Zapowiada się wyjątkowy bieg i marsz nordic walking , gdzie rywalizacja nie jest ważna, ważny jest sam udział. Nie trzeba być biegaczem, aby pokonać symboliczny dystans 1963 m. Wydarzenie będzie wspaniałą okazją do spędzenia pełnej aktywnej niedzieli.
W skali kraju bieg odbędzie się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.
Program :
10:00- Otwarcie biura zawodów (Klub Olimpijczyka)
11:30 – Zamkniecie biura zawodów
11:40 – Powitanie uczestników i gości
11:55- Honorowe upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych ( Minuta ciszy, Hymn Polski)
12:00 – Start Biegu Pamięci „Lalka” na dystansie 1963 metrów
12:20 – Ognisko - wręczenie biegaczom nagród i upominków ufundowanych przez sponsorów
12.30 – Mini-konkurs wiedzy historycznej z nagrodami (Ognisko)
13.00 – Msza święta w kościele św. Katarzyny w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Niezłomnych
14.00 – Złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II
Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Telewizja Polska S.A. Oddział w Gdańsku. Będzie przygotowana relacja filmowa do Panoramy.
Trasa tegorocznego biegu wytyczona została na bytowskim stadionie i przylegającym sosnowym lesie. Partyzancką atmosferę zapewni wojsko oraz ognisko.
Swój udział w biegu zapowiedzieli przedstawiciele prawdziwej sztafety pokoleń. Obok siebie pobiegną dzieci z rodzicami, młodzież, dorośli oraz seniorzy. Zapowiada się wyjątkowy bieg i marsz nordic walking , gdzie rywalizacja nie jest ważna, ważny jest sam udział. Nie trzeba być biegaczem, aby pokonać symboliczny dystans 1963 m. Wydarzenie będzie wspaniałą okazją do spędzenia pełnej aktywnej niedzieli.
W skali kraju bieg odbędzie się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.
Program :
10:00- Otwarcie biura zawodów (Klub Olimpijczyka)
11:30 – Zamkniecie biura zawodów
11:40 – Powitanie uczestników i gości
11:55- Honorowe upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych ( Minuta ciszy, Hymn Polski)
12:00 – Start Biegu Pamięci „Lalka” na dystansie 1963 metrów
12:20 – Ognisko - wręczenie biegaczom nagród i upominków ufundowanych przez sponsorów
12.30 – Mini-konkurs wiedzy historycznej z nagrodami (Ognisko)
13.00 – Msza święta w kościele św. Katarzyny w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Niezłomnych
14.00 – Złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II























