
Aktualności
- Jesteś tutaj:
- Strona główna
- Dla mieszkańca
- Aktualności
Będzie jeszcze bezpieczniej w gminie Bytów
13 kwietnia 2026
Dziesięć projektów znalazło się na liście najwyżej ocenionych i rekomendowanych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji do dofinansowania.
Zespół złożony z przedstawicieli Policji, straży pożarnej, straży granicznej i urzędu wojewódzkiego wybrał je spośród zgłoszonych do tegorocznej edycji „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2025-2028”. Wśród projektów znalazł się również wniosek złożony przez gminę Bytów pn. „Poprawa bezpieczeństwa w miejscach publicznych na terenie gminy Bytów”
W ramach realizacji przedmiotowego przedsięwzięcia zaplanowano następujący zakres prac:
- doświetlenie przejścia nr 1 i 2 na skrzyżowaniu ulic Domańskiego i Sychty w Bytowie,
- utworzenie i doświetlenie przejścia dla pieszych wzdłuż ul. Domańskiego,
- rozbudowę systemu monitoringu u zbiegu ulic Gdańskiej i Popiełuszki (2 kamery),
- rozbudowę systemu monitoringu u zbiegu ulic 1-go Maja i Kościuszki (2 kamery),
- montaż dodatkowych urządzeń bezpieczeństwa, tj. radarowych wyświetlaczy prędkości w Pomysku Wielkim i Rekowie (łącznie 3 szt.),
- montaż tzw. lustra bezpieczeństwa w Sierznie.
Ponadto wdrożone zostaną elementy profilaktyki, jako działania dodatkowe / uzupełniające umacniające projekt pod kątem jego skuteczności przekazu i oddziaływania realizowane we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Bytowie i Biblioteką Miejską.
Całkowity koszt zadania: 235 012,41 zł
Kwota wnioskowanej dotacji: 120 000,00 zł
Termin realizacji: do 31 grudnia 2026 r.
Projekt ma na celu wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa w miejscach publicznych poprzez zastosowanie właściwych rozwiązań o charakterze modernizacyjnym. Realizacja projektu pozytywnie wpłynie na atrakcyjność osiedleńczą gminy Bytów poprzez podniesienie realnego i odczuwalnego przez mieszkańców poziomu bezpieczeństwa na terenie gminy.
W ramach realizacji przedmiotowego przedsięwzięcia zaplanowano następujący zakres prac:
- doświetlenie przejścia nr 1 i 2 na skrzyżowaniu ulic Domańskiego i Sychty w Bytowie,
- utworzenie i doświetlenie przejścia dla pieszych wzdłuż ul. Domańskiego,
- rozbudowę systemu monitoringu u zbiegu ulic Gdańskiej i Popiełuszki (2 kamery),
- rozbudowę systemu monitoringu u zbiegu ulic 1-go Maja i Kościuszki (2 kamery),
- montaż dodatkowych urządzeń bezpieczeństwa, tj. radarowych wyświetlaczy prędkości w Pomysku Wielkim i Rekowie (łącznie 3 szt.),
- montaż tzw. lustra bezpieczeństwa w Sierznie.
Ponadto wdrożone zostaną elementy profilaktyki, jako działania dodatkowe / uzupełniające umacniające projekt pod kątem jego skuteczności przekazu i oddziaływania realizowane we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Bytowie i Biblioteką Miejską.
Całkowity koszt zadania: 235 012,41 zł
Kwota wnioskowanej dotacji: 120 000,00 zł
Termin realizacji: do 31 grudnia 2026 r.
Projekt ma na celu wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa w miejscach publicznych poprzez zastosowanie właściwych rozwiązań o charakterze modernizacyjnym. Realizacja projektu pozytywnie wpłynie na atrakcyjność osiedleńczą gminy Bytów poprzez podniesienie realnego i odczuwalnego przez mieszkańców poziomu bezpieczeństwa na terenie gminy.






















