Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Badminton łączy pokolenia

14 grudnia 2021
VII Turniej "Badminton łączy pokolenia" o Puchar Burmistrza Bytowa Ryszarda Sylki, zgromadził 11.XII.2021 w Bytowie 29 zawodników i zawodniczek w kategorii Open Amator. W naszym turnieju gościliśmy zawodników z Miastka, Słupska, Czerska, Gniezna, Głogowa oraz bytowskich pasjonatów badmintona.
Turniej został podzielony w grach pojedynczych na kategorie Open Kobiet i Open  Mężczyzn. Rozegrano również turniej w grze podwójnej tzw. "wesołe deble", gdzie każdy zawodnik przed turniejem losował dla siebie partnera, z którym grał przez cały turniej.

Turniej dla amatorów rozpoczął się w sobotę o godzinie 18:00, a ostatnie finałowe gry odbywały się około godziny 4:00 nad ranem w niedzielę. Dla wszystkich uczestników był przygotowany darmowy bufet, gdzie można było skorzystać z posiłków i napoi. W turniejowym bufecie czuwały, aby niczego nie zabrakło Pani Agnieszka i Marzena, za co im bardzo dziękujemy.

W rywalizacji kobiet w grze pojedynczej zgłosiło się 8 zawodniczek. Do finału dotarły Marta Jankowska (Czerska liga Badmintona) i Zofia Kiżewska (UKS Dwójka Bytów). Zawodniczka z Czerska wygrała z bytowianką w dwóch setach 21:9, 21:7. Trzecią pozycję i brązowy medal zdobyła Anna Gostomski - Treder z Bytowa.

Wśród 21 zgłoszonych mężczyzn najlepszy okazał się po raz trzeci w bytowskim turnieju Wojciech Witak, który w finale pokonał rywala Kamila Goebel z Czerska, natomiast trzecia lokata przypadła również zawodnikowi z czerskiej Ligi Badmintona Kamilowi Wyskida. 

Zaś w rywalizacji "wesołe deble" wśród 14 zgłoszonych par, najlepszą losową parą okazała się Justyna Dziadulewicz (Głogów) i Kamil Wyskida (Czersk), którzy w finale pokonali parę Stanisława Dudę (Bytów) i Patryka Pozorskiego (Czersk) w dwóch setach 21:15, 21:16. Trzecia lokata przypadła bytowiakom Wojciechowi Witak i Krzysztofowi Treder.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni i obiecali, że sami przyjadą za rok na tak dobrze zorganizowany turniej w Bytowie i będą do tego zachęcać innych zawodników. Organizatorzy, klub UKS Dwójka Bytów, bardzo dziękują m.in. sędziemu turnieju Krystianowi Warcholakowi ze Słupska, wszystkim uczestnikom oraz sponsorom nagród.
 
Wyniki rywalizacji VII Turnieju "Badminton łączy pokolenia - rodzinne rakiety"
Kategoria "Żaki"
1 miejsce - Marcin Krüger
2 miejsce - Franek Szroeder
3 miejsce - Dominik Treder
4 miejsce - Mikołaj Bronka
5 miejsce - Zofia Kudlik
 
Kategoria Młodzik Młodszy
1 miejsce - Michalina Kurkowska
2 miejsce - Szymon Sylka
3 miejsce - Michał Ślepy
 
Kategoria Młodzik
1 miejsce - Aleksandra Treder
2 miejsce - Natalia Kosmacińska
3 miejsce - Magdalena Krüger
 
Kategoria Junior
1 miejsce - Sebastian Saldat
2 miejsce - Jan Kurkowski
3 miejsce - Paweł Szach
Wszyscy zawodnicy z UKS Dwójka Bytów
 
Kategoria Open Kobiet (amator)
1 miejsce - Marta Jankowska (Czersk)
2 miejsce - Zofia Kiżewska (Bytów)
3 miejsce - Anna Gostomski - Treder (Bytów)
 
Kategoria Open Mężczyzn (amator)

1 miejsce - Wojciech Witak (Bytów)
2 miejsce - Kamil Goebel (Czersk)
3 miejsce - Kamil Wyskida (Czersk)
 
Kategoria "wesoły debel"
1 miejsce - Justyna Dziadulewicz (Głogów) i Kamil Wyskida (Czersk)
2 miejsce - Stanisław Duda (Bytów) i Patryk Pozorski (Czersk)
3 miejsce - Wojciech Witak i Krzysztof Treder obaj Bytów

Liczba odwiedzin: 413
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij