Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Koronawirus

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Apel do mieszkańców gminy Bytów

12 marca 2020
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, apeluję o przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowania się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny.
To trudny czas, w którym musimy wykazać się odpowiedzialnością, dyscypliną, ale także empatią i wsparciem. Przy czym, nie należy ulegać panice, ale konieczne jest wykonanie każdego działania, aby ograniczyć ryzyko zakażenia. Pamiętajmy o zaleceniach higienicznych, tj. o częstym myciu rąk wodą z mydłem i unikaniu dotykania oczu, nosa i ust oraz o zachowaniu bezpiecznej odległość (1–1,5 m) od osoby, która kaszle, kicha lub ma gorączkę.

W przypadku gorszego samopoczucia, zwłaszcza gorączki i innych objawów grypopodobnych, zachęcam do powstrzymania się od wychodzenia z domu i spotkań z innymi osobami.

Jeżeli to możliwe, należy ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych. Namawiam Państwa do pozostania w domach zawsze, gdy tylko ich opuszczenie nie jest bezwzględnie konieczne. Ten apel kieruję szczególnie do Seniorów. Proszę, zadbajmy o nich szczególnie, zwłaszcza o tych, którzy są samotni. Zróbmy im zakupy, odbierzmy leki z apteki, wyprowadźmy psa.

Unikajmy uczestniczenia w imprezach masowych i podróżach, zwłaszcza do krajów o wysokim ryzyku zakażenia się koronawirusem.

W związku z zawieszeniem funkcjonowania placówek oświatowych, apeluję  do rodziców o ograniczenie wyjść dzieci i młodzieży z domów do niezbędnych i unikanie przez nich dużych skupisk ludzi. Takie zachowanie spowoduje poprawę bezpieczeństwa zdrowotnego nas wszystkich. Przypominam, że rodzicom przysługuje za ten czas opieki zwolnienie od pracy oraz zasiłek opiekuńczy. Poradnik w tej sprawie publikowany jest na stronie www.zus.pl.

Wszystkich interesantów Urzędu Miejskiego w Bytowie oraz gminnych jednostek organizacyjnych proszę o to, by w miarę możliwości załatwiać sprawy drogą elektroniczną  lub telefonicznie, a także o ograniczenie osobistych wizyt. Bezpośrednie składanie korespondencji lub dokumentów należy ograniczyć do sytuacji szczególnie uzasadnionych. Apeluję też, by oczekując na spotkanie z urzędnikiem, profilaktycznie zachować odpowiedni dystans (odległość) od innych oczekujących.

Zachęcam do korzystania z serwisu Urzędu Miejskiego w Bytowie: www.bytow.com.pl, a także stron rządowych (gis.gov.pl) i zapoznawania się w nich z rzeczową wiedzą o sposobach unikania zakażenia oraz najświeższych informacji organizacyjnych.

Gorąco wierzę, że przetrwamy ten czas bez uszczerbku, zjednoczeni, solidarni i wzmocnieni wzajemną troską i empatią. Życzę Państwu jak najserdeczniej zdrowia i spokoju.
 
Ryszard Sylka
Burmistrz Bytowa

Liczba odwiedzin: 135
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij