Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

9. Roman Szymański


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Pan Roman Szymański jest jedną z najbardziej znanych osób związanych z działalnością społeczno-kulturalną w Bytowie. Po ukończeniu Studium Nauczycielskiego był zatrudniony jako nauczyciel wychowawca w Szkole Podstawowej nr 1 w Bytowie, gdzie prowadził głównie zajęcia praktyczno-techniczne, następnie w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Bojowników o Wolność i Polskość Ziemi Bytowskiej w Bytowie na tym samym stanowisku. 1 listopada 1977 r. został powołany na stanowisko Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Bytowie. Od 1 marca 2004 r. został dyrektorem Zarządu Kompleksu Zamkowego, gdzie pracował do 31 maja 2007 r.  Po połączeniu dwóch instytucji kultury: Zarządu Kompleksu Zamkowego i Miejskiego Domu Kultury, pracował w Bytowskim Centrum Kultury do 30 września 2007 r., po czym zakończył swoją pracę zawodową i przeszedł na emeryturę.

Osoba odpowiedzialna na stanowisku kierowniczym, pełna zaangażowania i dążąca do realizacji wyznaczonych planów. Do dnia dzisiejszego czynnie wspiera różne inicjatywy zarówno w sferze kultury jak i życia publicznego.

Był jednym z inicjatorów koncertów pn. „Muzyka na zamku”.

Osiągnął wiele sukcesów za co został uhonorowany Nagrodą Ministra Oświaty i Wychowania odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”, Honorową Odznaką za Zasługi dla Województwa Słupskiego, medalem 40-lecia PRL oraz szeregiem nagród i wyróżnień.
 

Liczba odwiedzin: 147
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Zamknij