Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

40. Jerzy Jobczyk


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Jerzy Jobczyk jest nauczycielem z ponad 40-letnim stażem pracy w placówkach oświatowych. Od 1990 r. pełni funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 w Bytowie, liczącej obecnie prawie 700 uczniów. Na stanowisku tym dał się poznać jako sprawny organizator pracy.

Pan Jerzy Jobczyk jako dyrektor szkoły inicjuje i propaguje udział w wielu projektach, m.in. realizowany jest wieloletni program Wewnątrzszkolnego Doskonalenia Nauczycieli w szkole pod kątem modernizacji kształcenia i wychowania oraz opieki i pomocy psychologicznej, co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne. Od 2017 r. szkoła bierze udział w projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej pn. „Szkoła z klasą” i uzyskała „Certyfikat 2.0”, a obecnie wdrażany jest projekt edukacyjny pn. „Szkoła ćwiczeń” w segmencie uczenia języków obcych realizowany wspólnie z Fundacją Edukacji Otwartej z Gdańska.

Dzięki staraniom dyrektora kontynuowana jest nauka języka kaszubskiego, ukraińskiego oraz niemieckiego w szkole. Ze względu na wielokulturowość gminy szkoła jest prekursorem w zakresie wprowadzania języka mniejszości narodowej i języka regionalnego do szkół. Kładzie się tu duży nacisk na edukację regionalną, którą realizuje się poprzez wspomnianą już naukę języków oraz organizację wycieczek, konkursów, warsztatów oraz spotkań z twórcami ludowymi. W trosce o stały rozwój intelektualny kadry pedagogicznej i pozostałych pracowników szkoły nieprzerwalnie od ponad 25 lat organizuje wycieczki turystyczno-krajoznawcze nie tylko w Polsce, ale poza jej granicami.

Od wielu lat aktywnie angażuje się w prace społeczne na rzecz pracowniczych ogrodów działkowych, następnie Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. „Odrodzenie” w Bytowie, których od 2015 roku został prezesem. Przez ten czas często był  inicjatorem i organizatorem inicjatyw społecznych na rzecz ogrodów działkowych. Poprzez swoją działalność społeczną przyczynił się do lepszego ich działania.

Pan Jerzy Jobczyk w latach 1994 – 1998 był przewodniczącym Rady Miejskiej w Bytowie, następnie w latach 2002 – 2006 był przewodniczącym Rady Powiatu Bytowskiego, w latach 2006 – 2014 radnym Powiatu Bytowskiego, w tym w latach 2009 – 2010 członkiem Zarządu Powiatu.

W swojej pracy zawodowej jak i społecznej zawsze kierował się dobrem uczniów, nauczycieli, działkowców oraz dobrem mieszkańców gminy Bytów.

Liczba odwiedzin: 94
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Zamknij