Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

3. Helena Wartel


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Pani Helena Wartel w czasie ponad 50 letniego okresu pracy zawodowej, głównie związanej na rzecz samorządu lokalnego, przyczyniła się znacznie dla rozwoju społeczno–gospodarczego Gminy Bytów. Szczególnie dotyczy to okresu pełnienia w latach 1990 – 2003 funkcji skarbnika Gminy Bytów, w którym z powodzeniem zarządzała finansami Gminy.
W okresie swojej działalności publicznej była osobą niezwykle odpowiedzialną i kompetentną. We wszystkich swoich działaniach kierowała się zawsze dobrem publicznym i rozwiązywaniem najtrudniejszych problemów lokalnej społeczności. Dała się poznać także jako osoba doskonale współpracująca z innymi jednostkami samorządu terytorialnego, z przedstawicielami rządu. Uhonorowana wieloma odznaczeniami państwowymi, w tym m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Jest aktywnym i wieloletnim działaczem samorządu mieszkańców, cieszy się szacunkiem i uznaniem społeczeństwa bytowskiego.
Za swoją działalność zawodową była wielokrotnie wyróżniana, m.in.:
  1. Brązowym Krzyżem Zasługi (1977)
  2. Odznaką Honorową „Za zasługi dla Województwa słupskiego (1980)
  3. Odznaką Honorową „Zasłużony Pracownik Państwowy”(1982)
  4. Srebrnym Krzyżem Zasługi (1984)
  5. Złotą Odznaką „Za zasługi dla Finansów PRL” (1985)
  6. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (1989)
  7. Odznaką Honorową „Zasłużony Ziemi Bytowskiej” (1990)
  8. Odznaką „Zasłużony Działkowiec” (1996)


Liczba odwiedzin: 164
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Zamknij