Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

38. Stanisław Borzyszkowski


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Pan Stanisław Borzyszkowski w latach 1965 – 1993 był pracownikiem Spółdzielni Pracy Przemysłu Metalowego „POSTĘP” w Bytowie. W 28 letnim okresie pracy cieszył się ogromnym szacunkiem wśród pracowników, pełnił również funkcję prezesa. Wykazywał się pomysłowością i kreatywnością. Wraz z innymi pracownikami w 1984 r. zdobył I miejsce w Krajowym Konkursie Wynalazczości Racjonalizacji Spółdzielczości Pracy organizowanym przez Centralny Związek Spółdzielczości Pracy w Warszawie. 

Pracując w Spółdzielni Pracy Przemysłu Metalowego „POSTĘP” w Bytowie był inicjatorem uruchomienia produkcji wiązarów dachowych stodół i wiat dla rolnictwa oraz uruchomienia produkcji akcesoriów budowlanych dla budownictwa mieszkaniowego w kraju, tzw. „wielka płyta”.

Za swoją działalności został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

W latach 1973 – 1975 był radnym Powiatowej Rady Narodowej w Bytowie pracując w Komisji Rozwoju Gospodarczego, Komunikacji i Łączności. W 1993 roku założył prywatną działalność gospodarczą, gdzie zajmował się produkcją konstrukcji metalowych, głównie dachów sal gimnastycznych. Zajmował się również budową konstrukcji dachu i wieży kościoła w Gostkowie i przedłużenia dachu kościoła w Czarnej Dąbrówce.W latach 1994 – 1998 był Kierownikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej, Handlu i Spraw Socjalnych w Urzędzie Miejskim w Bytowie.

Poza pracą zawodową od wielu lat aktywnie uczestniczył i dalej uczestniczy w życiu społecznym. Od 1990 r. nieprzerwanie zasiada w Radzie Miejskiej w Bytowie. W I kadencji był Przewodniczącym Komisji Budżetu i Programowania Rozwoju Gminy, w II kadencji był członkiem Zarządu Miejskiego w Bytowie. Obecnie jest aktywnym członkiem Komisji Budżetu Finansów i Rozwoju Gminy.

Pan Stanisław Borzyszkowski jest osobą, która z ogromnym zaangażowaniem wykonuje swoje funkcje społeczne na rzecz mieszkańców gminy Bytów. Dzięki swojej aktywności przyczynił się do szeregu działań na rzecz rozwoju gminy Bytów, w tym między innymi do budowy oczyszczalni ścieków i kolektorów sanitarnych, budowy sieci gazowej wraz z budową stacji rozdzielczej wysokiego ciśnienia w Dąbiu, budowy mieszkań komunalnych w Bytowie, wprowadzenia programu segregacji śmieci. Włożył znaczący wkład w prace związane z nadaniem sztandaru Gminie Bytów, którego uroczyste przekazanie nastąpiło 25 listopada 2012 r.
W 2015 roku zajął I miejsce w plebiscycie organizowanym przez Dziennik Bałtycki i otrzymał tytuł Osobowości Roku 2015 powiatu bytowskiego w kategorii samorząd i społeczność lokalna.

Pan Stanisław Borzyszkowski jest pasjonatem i propagatorem historii miasta Bytowa. Posiada niepoślednią i udokumentowaną wiedzę na temat Bytowa i okolic, szczególnie okresu powojennego.
 

Liczba odwiedzin: 88
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Zamknij