Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

34. Lech Chrostowski


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Lech Chrostowski pracę zawodową rozpoczął w roku 1986 w Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie. Od roku 1990 pełnił funkcje kierownicze. W 1999 roku z chwilą utworzenia powiatów w strukturze samorządowej został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej, które pełnił do emerytury, tj, do 2016 r.

Od samego początku sprawowania funkcji kierowniczej zaangażował się w zadania modernizujące funkcjonowanie obiektów pożarniczych, dbając szczególnie o poprawę warunków socjalnych dla strażaków, jak i nowoczesne wyposażenie sprzętowe. Podjął się i zrealizował dla strażackiego środowiska w gminie Bytów wiele ważnych i spektakularnych zadań. Dzięki osobistemu zaangażowaniu i umiejętności pozyskiwania instytucjonalnych partnerów udało się wyposażyć strażnice zarówno w Bytowie, jak i w Miastku w nowoczesne specjalistyczne samochody pożarnicze.

Lech Chrostowski ma niezaprzeczalne zasługi w uruchomieniu centrum powiadamiania ratunkowego. Umiejętnie pozyskiwał na realizację tego celu wszelkie możliwe środki w tym dotacje unijne. W karierze zawodowej należy odnotować fakt, że dosłużył się stopnia brygadiera. Wobec podwładnych był komendantem wymagającym, jednocześnie cechowała go szczególna troska o ich materialny status i dobre warunki pracy.

W zasługach dla samorządu terytorialnego podkreślić należy wielkie oddanie na rzecz uaktywnienia i wzmocnienia jednostek ochotniczych straży pożarnych. Cechowała go wielka troska o poprawę funkcjonalności każdej strażnicy i dobre jej wyposażenie. Mając na uwadze bezpieczeństwo strażaków ochotników dbał o ich wyszkolenie i podnoszenie kwalifikacji. Lech Chrostowski działał aktywnie w strukturach Związku Ochotniczych Staży Pożarnych, jako długoletni Sekretarz Powiatowy tej organizacji i członek władz wojewódzkich. Świetnie współpracował na przestrzeni lat ze wszystkimi przedstawicielami władz samorządowych naszego powiatu i regionu.

W latach 1998 – 2002 był radnym Rady Miejskiej w Bytowie.

 

Liczba odwiedzin: 205
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Zamknij